PARTNER PORTALU
  • BGK

Iluminacja na Pomniku Poległych Stoczniowców

  • PAP    26 kwietnia 2011 - 20:13

Pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku podświetlony zostanie w dniach 1-3 maja na biało-czerwono. Miasto Gdańsk przyłącza się w ten sposób do zainicjowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego akcji "Majówka z Polską".
Jak poinformował we wtorek Michał Piotrowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, biało-czerwona iluminacja na pomniku zostanie włączona o zmroku 30 kwietnia i będzie włączona do świtu 4 maja.

Pomnik Poległych Stoczniowców stoi na Placu Solidarności, obok historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Został odsłonięty 16 grudnia 1980 r., a poświęcony jest gdańskim stoczniowcom, którzy zginęli w grudniu 1970 r.

W ramach zainicjowanej przez prezydenta Komorowskiego akcji "Majówka z Polską" w wielu miastach podświetlone zostaną na biało-czerwono najważniejsze budynki publiczne; przechodniom rozdawane będą kotyliony w barwach narodowych. Wśród podświetlonych obiektów znajdą się m.in.: Pałac Kultury i Nauki, ratusze, fasady budynków oraz mosty. W dniach 1-3 maja na biało-czerwono rozbłyśnie również Pałac Prezydencki.

- Chciałem bardzo serdecznie zaprosić całą Polskę na tę majówkę. W taki sposób, żebyśmy mogli razem pokazać, że potrafimy razem świętować, nie tylko w sposób bardzo tradycyjny, ale z radością właśnie, naszą dumę narodową osadzając w realiach trochę wiosennych - powiedział Komorowski tydzień temu podczas konferencji w ogrodach Belwederu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: