PARTNER PORTALU
  • BGK

Impreza pod hasłem "Razem dla Regionu" w Opolu

  • PAP    16 czerwca 2012 - 14:42
Impreza pod hasłem "Razem dla Regionu" w Opolu

Piknik z Funduszami Europejskimi, a na nim koncert Kamila Bednarka, a potem impreza pod hasłem Razem dla Regionu z koncertem Krzysztofa Krawczyka - tak będą wyglądać obchody tegorocznego Święta Województwa Opolskiego, które zaplanowano na niedzielę.
Największą atrakcją Pikniku z Funduszami Europejskimi będą z pewnością koncerty gwiazd - wokalistki Majki Jeżowskiej znanej m.in. z takich przebojów dla najmłodszych jak "Wszystkie dzieci nasze są" oraz popularnego wykonawcy muzyki reggae pochodzącego z Opolszczyzny, Kamila Bednarka.

Ale - zastrzega zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Agnieszka Okupniak - koncerty to nie jedyne wydarzenia, na które warto przyjść w niedzielne popołudnie na opolski Rynek.

W programie zaplanowano m.in. występy clownów, konkurs wiedzy o funduszach europejskich, konkurs modelarski, pływanie kajakami po kanale Młynówka, warsztaty kuśnierstwa, witrażownictwa i fechtunku oraz pokazy walk rycerskich.

"W Rynku pojawią się też trzy specjalne strefy tematyczne: edukacji, rekreacji i degustacji" - zapowiedziała Agnieszka Okupniak.

W strefie edukacji odbędzie się m.in. konkurs wiedzy o województwie opolskim, funduszach europejskich i działalności Janusza Korczaka oraz gra Mega Scrabble.

W strefie rekreacji zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych - warsztaty origami, warsztaty robienia baniek mydlanych czy pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej. Będą w niej też dmuchane zjeżdżalnie i basen wypełniony kolorowymi kulkami.

Strefę degustacji wypełnią stoiska firm gastronomicznych, które skorzystały z dofinansowania unijnego na prowadzenie działalności.

"Nasi beneficjenci obiecali pokazy kulinarne i darmową degustację niektórych przysmaków. Będzie je też można kupić" - powiedziała Okupniak.

Wieczorem w opolskim amfiteatrze odbędzie się natomiast druga część obchodów Święta Województwa Opolskiego. W programie m.in.: występ grupy NHB Projekt, kabaretu DABZ oraz gwiazdy wieczoru: Krzysztofa Krawczyka.

"Wraz ze Świętem Województwa Opolskiego w tym roku będziemy obchodzić również 60-lecie istnienia lokalnych mediów - Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej, która to zorganizuje tego wieczoru w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki galę rozdania Złotych Spinek" - zapowiedział Mateusz Figiel.

Święto Województwa Opolskiego zostało ustanowione rezolucją sejmiku wojewódzkiego w 2008 roku, w 10 rocznicę masowego protestu mieszkańców przeciwko próbom likwidacji województwa.

7 czerwca 1998 roku kilkadziesiąt tys. ludzi stanęło w łańcuchu wzdłuż ówczesnej trasy E-40 (dziś autostrady A4). To wydarzenie, oraz manifestacja w Warszawie i zakulisowe zabiegi opolskich polityków różnych opcji doprowadziły do pozostawienia województwa na mapie administracyjnej Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.