PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja 10. edycji Sceny Letniej gorzowskiego teatru

  • PAP    28 czerwca 2012 - 11:59
Inauguracja 10. edycji Sceny Letniej gorzowskiego teatru

"Piekielnie anielska sztuka" w wykonaniu Grupy T z Torunia zainauguruje w piątek dziesiątą edycję Sceny Letniej gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się 17 wydarzeń kulturalnych.
W programie Sceny Letniej, będącej zarazem Gorzowskim Festiwalem Teatrów Ogródkowych znalazły się spektakle, koncerty i spotkania autorskie. Od 29 czerwca do 29 lipca odbędzie się łącznie 16 wydarzeń kulturalnych. Ostatnie zaplanowano na 10 września - będzie to występ European Jazz Orchestra z Danii.

Wśród wykonawców nie zabraknie znanych postaci polskiej sceny. Do Gorzowa przyjadą min. Ewa Kuklińska, Barbara Wrzesińska, Tomasz Stockinger czy Cezary Morawski.

Zgodnie z tradycją Sceny Letniej piątki będą przeznaczone dla najmłodszych, a na sobotnie i niedzielne wieczory teatr zaprosi dorosłą publiczność.

Pomysł reaktywacji Letniej Sceny gorzowskiego teatru został zrealizowany po raz pierwszy w 2003 roku. Dyrekcja teatru zorganizowała wtedy cykl spektakli odbywających się w plenerze, w teatrze letnim znajdującym się przy budynku głównym teatru Osterwy.

Corocznie ta forma wakacyjnych spotkań z kulturą cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, a program zawsze jest przygotowywany z myślą o widzach w różnym wieku i różnych upodobaniach.

Organizację Sceny Letniej wspiera miasto Gorzów, które w tym roku wyłożyło na ten cel 100 tys. zł. Ponadto teatrowi udaje się także pozyskiwać sponsorów. Cały budżet przedsięwzięcia to 140 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: