PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Świętokrzyskie czyta

  • AW    7 kwietnia 2016 - 15:51
Inauguracja obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Świętokrzyskie czyta
Oblęgorek ma znaczące zbiory związane z pisarzem (fot.zwrp.pl)

• Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas zaprasza dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów w województwie świętokrzyskim do udziału w akcji „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”.
• 1 czerwca ma być dniem głośnego czytania fragmentów wybranych dzieł Henryka Sienkiewicza.
- Chcemy w tym roku uhonorować wielkiego Polaka, uczcić 170. rocznicę jego urodzin, 100. rocznicę śmierci i 120. rocznicę wydania powieści "Quo vadis?". Chcemy podtrzymywać myśli Sienkiewicza, jego świadectwo patriotyzmu i przekazywać młodym pokoleniom. Rozczytujmy się w jego powieściach - podkreślał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński otwierając obchody Roku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas zaapelował do pedagogów i dyrektorów placówek oświatowych w regionie o udział w okolicznościowej akcji.

- "Gorąco zachęcam wszystkich do podejmowania działań upowszechniających tę twórczość, a w szczególności we włączenie się w zainicjowaną przeze mnie akcję „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”. 1 czerwca spotkam się z młodzieżą Zespołu Placówek Oświatowych im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie, by z uczniami głośno poczytać fragmenty wybranych dzieł Henryka Sienkiewicza. Chciałbym zaproponować, aby także i w Państwa szkołach ten miły i zwykle wolny od zajęć lekcyjnych dzień upłynął m.in. pod znakiem czytania utworów mistrza. Zróbmy to wspólnie jak nasz region długi i szeroki" - zachęcał marszałek w piśmie do nauczycieli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kolega z Ostrowca z U.M., 2016-06-03 23:41:57

    Pewien gatunek ludzi nie ma minimum przyzwoitosci no cóż spadkobiercy zbójów świętokrzyskich