PARTNER PORTALU
  • BGK

Inauguracja sezonu turystycznego

  • KB    20 kwietnia 2010 - 12:29
Inauguracja sezonu turystycznego

Województwo zainauguruje wakacyjny sezon pod znakiem turystyki wodnej.
Kilkadziesiąt rajdów pieszych, samochodowych i rowerowych, wędrówki i wycieczki oraz liczne spływy kajakowe z metą na bydgoskim Starym Mieście odbędą się 25 kwietnia, w ramach inauguracji sezonu turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim.

W organizowanych z tej okazji imprezach weźmie udział ponad 600 pasjonatów turystyki. Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji są też występy regionalnych zespołów, a także mini targi produktów turystycznych Pomorza i Kujaw.

Światowa Organizacja Turystyki ogłosiła rok 2010 „Rokiem Turystyki Wodnej”. W województwie kujawsko-pomorskim obchodzony jest w sposób szczególny. Przez region przebiegają uważane za najpiękniejsze w Europie szlaki kajakowe Brdy, Wdy i Drwęcy, z których co roku korzystają tysiące wodniaków. Poprzez Kanał Bydgoski krzyżują się tutaj szlaki wodne Europy i Azji. Przez województwo przebiega międzynarodowa droga wodna E-70, która łączy Antwerpię w Belgii z Berlinem w Niemczech, Bydgoszczą, Gdańskiem, Kaliningradem w Rosji i Kłajpedą na Litwie.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców województwa do uczestnictwa w odbywających się w tym roku licznych wodniackich imprezach i do spływania kujawsko-pomorskimi rzekami. Spływy kajakowe to świetny sposób na aktywną, rodzinną rekreację i okazja do obcowania z nienaruszoną przez cywilizację przyrodą. Wiem o tym, bo chętnie spędzam wakacje w kajaku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przygotowywana przez urząd marszałkowski tegoroczna inauguracja sezonu turystycznego odbędzie się 25 kwietnia w Bydgoszczy. W jej organizację włączyło się kilkanaście instytucji z regionu: Lokalne Organizacje Turystyczne z Bydgoszczy i Torunia, regionalne oddziały PTTK, bydgoskie uczelnie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także harcerze ZHP i ZHR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.