PARTNER PORTALU
  • BGK

Informatory dla kibiców w Łodzi

  • PAP    23 maja 2012 - 13:29

Dwa i pół tysiąca informatorów i tysiąc plakatów przygotowanych przez łódzką policję na czas Euro 2012 ma trafić do wszystkich miejsc, w których będą przebywać zarówno polscy, jak i zagraniczni kibice.
Informator został opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w trzech językach: polskim, angielskim oraz rosyjskim, ponieważ to właśnie kibice z Rosji mają stanowić najliczniejszą grupę zagranicznych turystów w Łódzkiem. Będzie on rozdawany we wszystkich miejscach, w których będą przebywać kibice.

„Chcieliśmy wyjść z informacjami profilaktycznymi zarówno do turystów zagranicznych, jak i polskich kibiców, którzy są mieszkańcami województwa, bądź będą przez nie przejeżdżać w czasie Euro 2012” – powiedział naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi nadkom. Jarosław Janus.

Ulotki zawierają podstawowe informacje o zasadach bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeniach na stadionach i w tzw. strefach kibica, informacje o niektórych przepisach polskiego prawa, podstawowych zasadach ruchu drogowego i porady, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

„Zagrożenia i przestrogi staraliśmy się wskazać w najbardziej czytelnej, wzrokowej formie poprzez np. ikony czy wizualizację pewnych niebezpieczeństw czy przedmiotów niebezpiecznych, których używanie jest niedozwolone na imprezach masowych” – dodał Janus.

W informatorze znaleźć można m.in. wykaz przedmiotów, których nie można wnosić na stadiony piłkarskie czy do stref kibica, tj. broń, materiały wybuchowe i pirotechniczne, noże, butelki, puszki czy części ubioru zakrywające twarz.

Policjanci przypominają także, że za zakłócanie porządku publicznego, nieobyczajne oraz chuligańskie zachowanie grozi kara aresztu, a od godziny 22 do 6 rano obowiązuje cisza nocna. Zwracają też uwagę na szczególnie niebezpieczne miejsca i przypominają o bezpieczeństwie dzieci.

Obok zagadnień dot. profilaktyki ulotki zawierają też informacje dot. stref kibica w regionie łódzkim, środkach transportu publicznego, podstawowe informacje o Łodzi i regionie, numery telefonów alarmowych czy adresy i telefony honorowych konsulatów w Łodzi. Informatory mają dotrzeć do wszystkich miejsc, w których kibicie wspólnie będą oglądać mecze Euro 2012, do hoteli, hosteli, pensjonatów, a także pubów i dyskotek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: