PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacje dla turystów w lubuskim

  • wer/lubuskie.pl    22 września 2011 - 14:29
Innowacje dla turystów w lubuskim

Z myślą o turystach odwiedzających województwo lubuskie, wydział turystyki regionalnej opracował dwa innowacyjne systemy - SESTIL i KOMPAS.
O tym jak restaurować, pielęgnować i tworzyć przyjazną turyście infrastrukturę była mowa podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22.09.2011 r. w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze. (oceń działania marszałka)

Zdradzono także szczegóły lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, który 25 września rozpocznie turystyczny happening!

- Mamy blisko 6 tys. km szlaków, które należy uporządkować. Dlatego Wydział Turystyki regionalnej przygotował innowacyjne rozwiązania – powiedziała kierownik wydziału Aleksandra Mrozek.

- Turystyka się zmienia, a my musimy sprostać wymaganiom. SESTIL będzie miał strategiczne znaczenie dla rozwoju turystycznego i promocji gmin, województwa i atrakcji turystycznych – dodał Tomasz Biel z wydziału turystyki regionalnej.

W ramach systemu SESTIL (System Ewidencji Szlaków Turystycznych Innowacyjne Lubuskie) zostanie wprowadzona m.in. jednolita metoda znakowania, monitoring i weryfikacja istniejących szlaków.

Z kolei KOMPAS to Komunikacyjny Przekaz Alternatyw Spędzania Wolnego Czasu.

- Będziemy zbierać informacje, czyścić je, selekcjonować i dalej je dystrybuować tak, aby mogli nimi kierować się turyści – dodał Biel. Konferencja była także okazją do zaprezentowania dziennikarzom makiety Szlaku Wina i Miodu.

- To pętla spinająca województwo od południa do północy – zapewniła Mrozek. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ser, 2012-01-22 13:09:41

    Bardzo mnie cieszy , że powstanie zintegrowany jednolity system zarządzania informacją o produkcie turystycznym na Ziemi Lubuskiej . Ale jak zwykle problem tkwi w szczegółach stąd kilka pytań , skąd będą pochodziły dane o lokalnych produktach turystycznych kto zajmie sie weryfikacją i ujednolicen...iem szlaków turystycznych czy bedą na stronie informacje komercyjne w jakich językach będą dostępne informacje Pozdrawiam  rozwiń