PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowacje w walce z kryzysem gospodarczym

  • wnp.pl (zkk)    11 września 2012 - 09:17
Innowacje w walce z kryzysem gospodarczym

W Gliwicach odbędzie się dzisiaj międzynarodowa konferencja „Rola innowacji w walce z kryzysem gospodarczym”, stanowiąca część 8. Generalnego Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technopolii.
Debata w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice będzie dotyczyć miejsca innowacyjności w polityce rozwoju i strategii finansowej Unii Europejskiej oraz jej wpływu na kształtowanie się konkurencyjności gospodarki. Będzie też mowa o kosztach i ryzyku związanym z wdrożeniami, wreszcie o zasadach efektywnego inwestowania w badania naukowe i prawnej ochronie własności intelektualnej.

Podczas inauguracji głos zabiorą prof. Jerzy Buzek, Hong Chul Yum, prezydent World Technopolis Association (WTA), równocześnie burmistrz południowokoreańskiego Daejeon, Young Sun Paek, ambasador Korei Połuniowej w Polsce oraz gospodarz spotkania prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Konferencję przygotowało Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Samo zgromadzenie rozpoczęło się już poniedziałek.

– Jeszcze 20 lat temu byliśmy na skraju zapaści ekonomicznej i ekologicznej. Ratunek przyniósł miastu zupełnie nowy pomysł wspierania nowoczesnego przemysłu: w oparciu od naukowców Politechniki Śląskiej i zaradczych mieszkańców – przypominał Zygmunt Frankiewicz.

– Dziś, po 20 latach ciężkiej pracy, jesteśmy krajowym liderem rozwoju. Ale się nie zatrzymamy, chcemy aktywnie uczestniczyć w globalnej pogoni myśli, czego dowodem jest fakt powierzenia nam funkcji gospodarza tegorocznej edycji WTA.

– Przyszłość to przede wszystkim rozwój. W naszym rozumieniu najlepszą drogą do rozwoju jest zaś współpraca: środowisk akademickich i rządowych – powiedział Yum Hong-Chul.

Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.