PARTNER PORTALU
  • BGK

Innowator Mazowsza III

  • AZA    28 grudnia 2010 - 20:44
Innowator Mazowsza III

Kolejny raz innowacyjni przedsiębiorcy i naukowcy mogą starać się o prestiżowy tytuł i wygraną w konkursie „Innowator Mazowsza”. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2011 r. Łączna wartość nagród wyniesie ponad 70 tys. zł.
„Innowator Mazowsza” to jedno z najbardziej znaczących wyróżnień nowatorskich rozwiązań w biznesie i nauce w województwie mazowieckim. Zeszłoroczna edycja wyłoniła wybitne prace doktorskie, a także przedsiębiorców, którzy oferują najbardziej innowacyjne rozwiązania, nowe produkty i usługi, stosują nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe.

Ideą konkursu jest przede wszystkim kształtowanie postaw proinnowacyjnych w regionie, a przez to przyspieszenie rozwoju przedsiębiorstw Mazowsza. Obecnie innowacje są podstawą wzrostu ekonomicznego gospodarek. Kluczem do owocnego wykorzystania nowych rozwiązań jest dobra współpraca między sferą biznesu, instytucjami naukowo-badawczymi oraz administracją, a „Innowator Mazowsza” jest ważnym bodźcem w inspirowaniu takiej właśnie kooperacji.

– Innowacyjność to przyszłość. Stawiając na nowoczesne rozwiązania, współpracę biznesu z nauką, wsparcie młodych naukowców czy nowoczesne technologie inwestujemy w dobrobyt naszego regionu – mówi Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, pod którego patronatem odbywa się konkurs.

„Innowator Mazowsza” trwa do 15 lutego 2011 r., natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali na początku drugiego kwartału 2011 r. Wyboru laureatów dokona, podobnie jak w ubiegłych latach, grupa niezależnych ekspertów – przedstawicieli nauki oraz biznesu.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – Młoda Innowacyjna Firma i Innowacyjny Młody Naukowiec. Pierwsza kategoria skierowana jest do przedstawicieli sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 7 lat. Firmy te muszą wykazać się udokumentowanym, wprowadzonym w ciągu ostatnich 3 lat, innowacyjnym produktem, usługą lub technologią, wdrożoną w codziennej praktyce biznesowej. Druga kategoria skierowana jest do młodych naukowców (poniżej 35. roku życia), którzy w przeciągu ostatnich trzech lat uzyskali stopień doktora, a w swojej pracy podejmowali tematykę innowacyjności.

Startujący w kategorii Młode Innowacyjne Firmy powinni wykazać się m.in. współpracą z instytucjami B+R, ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi, prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej, stosowaniem innowacyjnych metod i narzędzi w marketingu, w zarządzaniu firmą, uzyskaniem znaku towarowego, posiadaniem certyfikatów, patentów, zaś Innowacyjni Młodzi Naukowcy powinni wykazać się m.in. udziałem we wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych, udziałem w projektach badawczych i celowych, liczbą publikacji w pismach recenzowanych. Oceniający zwrócą uwagę na nowatorstwo projektu, zastosowanie, przydatność, charakter projektu oraz oddziaływanie na poziomie regionu, kraju, a także na poziomie międzynarodowym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.