Instalacja pomnika "Czterech śpiących" wstrzymana

Władze Warszawy musiały tymczasowo wstrzymać ponowną instalację pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni na stołecznej Pradze.
Instalacja pomnika "Czterech śpiących" wstrzymana
Popularny pomnik "czterech śpiących", rozebrany w związku z budową II linii metra, miał powrócić na pl. Wileński, ale w innym miejscu. Prezydent stolicy uznała, że wspólnoty mieszkaniowe, z którymi ma on sąsiadować, nie są stroną w sporze o jego lokalizację.

Jednak wojewoda mazowiecki uchylił decyzję w tej sprawie - relacjonuje "Nasz Dziennik".

"O tym, że tutaj planuje się tę lokalizację, dowiedzieliśmy się, gdy zaczęto stawiać fundamenty pod oknami" - relacjonuje Janina Łukasiewicz ze wspólnoty mieszkaniowej Targowa 81. Jak mówi, budowa została wstrzymana, a postępowanie administracyjne będzie się toczyło od początku.

Krzysztof Jop, prawnik występujący w imieniu wspólnoty Targowa 81, wskazuje, że decyzja nie jest motywowana zmianą intencji, a błędami proceduralnymi stołecznych władz przy wydawaniu decyzji o nowej lokalizacji. Jak ocenia, powrót "czterech śpiących" zostaje na razie odroczony o kilka miesięcy.

Jak przypomina "NDz", powrót reliktu komunizmu na Pragę wzbudza kontrowersje wśród warszawiaków. M.in. działa komitet "NIE dla czterech śpiących". Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Relikt komunizmu !?. Historia Polski to nie tylko wzloty ale również i upadki - wszystkie pomniki - rejestr historii tej wielkiej i tej za którą się wstydzimy i potępiamy powinny stać na swoim miejscu zawsze - jako przestroga - inne jako zachęta do właściwych postaw - historii nie zmienimy - nie zm...ieniajmy również symboli !!! rozwiń

dajan55, 2012-09-22 17:18:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE