PARTNER PORTALU
  • BGK

Instalacja pomnika "Czterech śpiących" wstrzymana

  • PAP    22 września 2012 - 12:15
Instalacja pomnika "Czterech śpiących" wstrzymana

Władze Warszawy musiały tymczasowo wstrzymać ponowną instalację pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni na stołecznej Pradze.
Popularny pomnik "czterech śpiących", rozebrany w związku z budową II linii metra, miał powrócić na pl. Wileński, ale w innym miejscu. Prezydent stolicy uznała, że wspólnoty mieszkaniowe, z którymi ma on sąsiadować, nie są stroną w sporze o jego lokalizację.

Jednak wojewoda mazowiecki uchylił decyzję w tej sprawie - relacjonuje "Nasz Dziennik".

"O tym, że tutaj planuje się tę lokalizację, dowiedzieliśmy się, gdy zaczęto stawiać fundamenty pod oknami" - relacjonuje Janina Łukasiewicz ze wspólnoty mieszkaniowej Targowa 81. Jak mówi, budowa została wstrzymana, a postępowanie administracyjne będzie się toczyło od początku.

Krzysztof Jop, prawnik występujący w imieniu wspólnoty Targowa 81, wskazuje, że decyzja nie jest motywowana zmianą intencji, a błędami proceduralnymi stołecznych władz przy wydawaniu decyzji o nowej lokalizacji. Jak ocenia, powrót "czterech śpiących" zostaje na razie odroczony o kilka miesięcy.

Jak przypomina "NDz", powrót reliktu komunizmu na Pragę wzbudza kontrowersje wśród warszawiaków. M.in. działa komitet "NIE dla czterech śpiących". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • dajan55, 2012-09-22 17:18:40

    Relikt komunizmu !?. Historia Polski to nie tylko wzloty ale również i upadki - wszystkie pomniki - rejestr historii tej wielkiej i tej za którą się wstydzimy i potępiamy powinny stać na swoim miejscu zawsze - jako przestroga - inne jako zachęta do właściwych postaw - historii nie zmienimy - nie zm...ieniajmy również symboli !!!  rozwiń