PARTNER PORTALU
  • BGK

Instytucje kultury w hołdzie ofiarom tragedii

  • KB    16 kwietnia 2010 - 15:00
Instytucje kultury w hołdzie ofiarom tragedii

W województwie dolnośląskim, dzięki wydarzeniom kulturalnym będzie można oddać cześć ofiarom katastrofy i znaleźć czas na chwilę zadumy.
Instytucje kultury samorządu województwa dolnośląskiego z całego regionu: Teatr Polski, Opera Wrocławska, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu oraz Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowały specjalny repertuar upamiętniający ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.

16 kwietnia o godz. 17.00 w Filharmonii Wrocławskiej będzie można posłuchać Requiem W.A. Mozarta.

16 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą Dariusz Mikulski wykona Requiem ku czci ofiar katastrofy.

16 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej zostaną wykonane pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, J. Brahmsa oraz utwory F. Chopina, P. Czajkowskiego, R. Samostrokova.

W Operze Wrocławskiej, 17 kwietnia o godz. 17.00 będzie miał miejsce koncert żałobny w wykonaniu orkiestry, chóru i solistów opery

17 kwietnia odbędzie się Czytanie Dziadów – teatralna msza w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W czytaniu wyreżyserowanym przez Tomasza Mana wezmą udział aktorzy Teatru Polskiego i wszyscy ci, którzy to traumatyczne doświadczenie chcą przeżyć w przestrzeni sztuki. Muzykę na żywo i wizualizacje przygotuje Fryderyk AVABAF Lisek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.