PARTNER PORTALU
  • BGK

Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie: dyrektor zwolniony z naruszeniem prawa?

  • PAP/MN    6 września 2016 - 19:27
Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie: dyrektor zwolniony z naruszeniem prawa?
Potoroczyn o był dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza od 2008 r. (fot. youtube.com)

• Szef Instytutu Adama Mickiewicza Paweł Potoroczyn poinformował we wtorek (6 września), że został zwolniony przez ministra kultury "z naruszeniem obowiązującego prawa, przed wygaśnięciem prawnie wiążącego kontraktu".
• Potoroczyn był szefem IAM od 2008 roku.
Odwołanie Pawła Potoroczyna z funkcji dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza potwierdziło we wtorek na swojej stronie internetowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Decyzja - jak czytamy na stronie resortu - jest motywowana "utratą zaufania kierownictwa ministerstwa do dyrektora IAM". Odwołanie Potoroczyna resort kultury tłumaczy też "trudnościami we współpracy pomiędzy MKiDN i innymi agendami rządowymi i pozarządowymi a dotychczasowym dyrektorem IAM, w obliczu nowych wyzwań i konieczności modyfikacji polityki promocji polskiej kultury za granicą".

Potoroczyn powiedział, że został zwolniony "bez podania przyczyn". Na pytanie, czy zamierza odwoływać się od tej decyzji odparł: "pójdę do sądu".

"W dniu dzisiejszym zostałem zwolniony przez jedynego w wolnej Polsce ministra kultury wielokrotnie publicznie wybuczanego przez środowisko twórców. Zostałem zwolniony z naruszeniem obowiązującego prawa, przed wygaśnięciem prawnie wiążącego kontraktu. Bez żadnych zarzutów natury merytorycznej, prawnej bądź finansowej" - napisał w swoim oświadczeniu.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • acton, 2016-09-09 08:44:25

    Kolejna swieta krowa, ktorej zwolnienie poruszy nie tylko KODofili, ale caly cywilizowany swiat. Kim oni są, u licha? Przez 25 lat narodzila sie nam nowa szlachta, z reguly resortowe dzieci, ktora uwaza, ze ma prawo nadzorowac polski ludek, bez pytania go o zgodę.