PARTNER PORTALU
  • BGK

Inteligentne Katowice

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    29 kwietnia 2010 - 07:43
Inteligentne Katowice

Stolica górnego Śląska, jako pierwsze miasto w kraju, chce zostać członkiem ekskluzywnego klubu Inteligentnych Miast (Smarter Cities).
Do klubu należą niektóre metropolie, których mieszkańcom, dzięki bezpłatnemu wykorzystaniu wiedzy fachowców z całego świata, żyje się lepiej – informuje „Puls Biznesu”.

Katowicom pomogą przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej IBM. Najpierw określą podstawowe problemy Katowic i metropolii, a potem doradzą w strategicznych dziedzinach rozwoju. Prace te kontynuować będzie drugi zespół, który przyjedzie do Polski w lipcu. Program ruszy na początku maja i potrwa trzy miesiące.

IBM pomagał już w kilkunastu miastach świata. Wprowadził inteligentne zarządzanie ruchem drogowym w Singapurze, Sztokholmie i w Brisbane, inteligentne sieci energetyczne w Houston i na Malcie oraz inteligentne budynki w Szanghaju i w Boulder, inteligentne systemy bezpieczeństwa publicznego w Nowym Jorku i Chicago, inteligentne zarządzanie wodą w Galway, inteligentną opiekę zdrowotną w Paryżu oraz inteligentne łańcuchy dostaw żywności w Norwegii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-04-30 02:12:22

    A u jednego z optyków w woj. śląskim można kupić inteligentne, francuskie, oprawki do okularów za jedyne 600.- złotych. Oczywiście za szkła zapłacić trzeba extra. Czy więc ta, wyssana z palca, inteligencja nie jest ogromnym przyczynkiem do " inteligentnej drożyzny " ? ... Może by na sam przód wpro- wadzić inteligentne: płace, emerytury i renty ?  rozwiń
  • Bida, 2010-04-29 23:01:47

    Czy tez będzie inteligentne sprzatanie miasta - np. walające się śmieci na byłym placu handlowym i tzw. dworcu autobusowym przy ulicy Grundmana - centrum miasta - ale zapewne tam nie wożą Wielmożnego Prezydenta i jego Dworu a wybory się zbliżają, może coś rzucić miejskiej gawiedzi?