PARTNER PORTALU
  • BGK

Interpretacje 2011 czas zacząć

  • slaskie.pl    28 marca 2011 - 14:11
Interpretacje 2011 czas zacząć

„Babel", „Łysek z pokładu Idy", „Amfitrion", „Solaris", „Sprzedawcy gumek", „Iwona, księżniczka Burgunda", „Sen nocy letniej" oraz „Tango" to tylko niektóre z tytułów, jakie zobaczyć będzie można na tegorocznych „Interpretacjach".
W niedzielę ruszył XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej w Katowicach. W jury zasiądą w tym roku takie osobistości, jak: Iwona Kempa, Barbara Hanicka, Paweł Łysak, Michał Litwa Litwiniec i Jerzy Stuhr. Nagrodą dla reżyserów jest pięć mieszków zawierających po 10 000 zł. Kto dostanie co najmniej trzy mieszki - zdobywa zaszczytny „Laur Konrada". Swoją nagrodę przyznaje także publiczność oraz powołane po praz pierwszy w tym roku społeczne jury, składające się z pięciorga widzów - miłośników sztuki teatru. Nagrodę publiczności wręczy zwycięzcy marszałek Adam Matusiewicz.

Spektakle konkursowe zostaną zaprezentowane głównie na deskach Teatru Śląskiego oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie - instytucji kultury Województwa Śląskiego, a także w Studiu Telewizji Katowice i na terenie KWK Katowice - Kuźnia.

Publiczność zobaczy spektakle niepokorne, drapieżne, ale także piękne w swojej formie, ciekawe w podejściu do literackiego pierwowzoru, skłaniające do refleksji nad kondycją dzisiejszego świata. Celem „Interpretacji" jest skłonienie do dyskusji i konfrontacja publiczności z głosem młodych, zdolnych „interpretatorów" rzeczywistości. Po każdym spektaklu konkursowym rozmowę z jego reżyserem z udziałem publiczności poprowadzi Łukasz Drewniak.

Województwo Śląskie jest współorganizatorem „Interpretacji". Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • TE ATRO MAN, 2011-03-28 15:28:24

    To są zawsze wspaniałe spotkania.Można duchowo się podbudować.Potem jednak odczuwa się smutną utratę kulturalnej strawy...Tęsknota za sztuką może być przeogromna.Aż do następnego razu,do następnej edycji.