Interpretacje 2011 czas zacząć

  • slaskie.pl
  • 28-03-2011
  • drukuj
„Babel", „Łysek z pokładu Idy", „Amfitrion", „Solaris", „Sprzedawcy gumek", „Iwona, księżniczka Burgunda", „Sen nocy letniej" oraz „Tango" to tylko niektóre z tytułów, jakie zobaczyć będzie można na tegorocznych „Interpretacjach".
Interpretacje 2011 czas zacząć

W niedzielę ruszył XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej w Katowicach. W jury zasiądą w tym roku takie osobistości, jak: Iwona Kempa, Barbara Hanicka, Paweł Łysak, Michał Litwa Litwiniec i Jerzy Stuhr. Nagrodą dla reżyserów jest pięć mieszków zawierających po 10 000 zł. Kto dostanie co najmniej trzy mieszki - zdobywa zaszczytny „Laur Konrada". Swoją nagrodę przyznaje także publiczność oraz powołane po praz pierwszy w tym roku społeczne jury, składające się z pięciorga widzów - miłośników sztuki teatru. Nagrodę publiczności wręczy zwycięzcy marszałek Adam Matusiewicz.

Spektakle konkursowe zostaną zaprezentowane głównie na deskach Teatru Śląskiego oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie - instytucji kultury Województwa Śląskiego, a także w Studiu Telewizji Katowice i na terenie KWK Katowice - Kuźnia.

Publiczność zobaczy spektakle niepokorne, drapieżne, ale także piękne w swojej formie, ciekawe w podejściu do literackiego pierwowzoru, skłaniające do refleksji nad kondycją dzisiejszego świata. Celem „Interpretacji" jest skłonienie do dyskusji i konfrontacja publiczności z głosem młodych, zdolnych „interpretatorów" rzeczywistości. Po każdym spektaklu konkursowym rozmowę z jego reżyserem z udziałem publiczności poprowadzi Łukasz Drewniak.

Województwo Śląskie jest współorganizatorem „Interpretacji". Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To są zawsze wspaniałe spotkania.Można duchowo się podbudować.Potem jednak odczuwa się smutną utratę kulturalnej strawy...Tęsknota za sztuką może być przeogromna.Aż do następnego razu,do następnej edycji.

TE ATRO MAN, 2011-03-28 15:28:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE