PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy i ich plany wobec samorządów

  • Portalsamorzadowy.pl    13 kwietnia 2015 - 09:10
Inwestorzy i ich plany wobec samorządów
Fot. Fotolia

Na decyzje biznesowe i lokalizacyjne inwestorów wpływa wiele czynników. Jak więc tworzyć ciekawe oferty inwestycyjne? Które narzędzia i zachęty są atrakcyjne? Rozmawiać o tym będą uczestnicy panelu „Atrakcyjność inwestycyjna” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach.
Jak wynika z badań organizowanych przez organizację Rzetelna Firma, samorządowcy nie wiedzą, czego oczekują od nich przedsiębiorcy, ci z kolei nie wiedzą, na jaką pomoc od lokalnych władz mogą liczyć.

Nie da się wypracować modelu współpracy administracji z biznesem bez zarysowania na wstępie palety potrzeb i oczekiwań. Inwestycje preferowane przez polskie samorządy w strategiach rozwojowych miast i województw nie zawsze muszą być tymi, które chce realizować strona prywatna.

Z kolei biznes musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z zadań samorządu. Tu zysk jest na dalszym planie, a ważniejsze staje się zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Ale miejsca pracy, rozwój przedsiębiorczości, zwiększanie atrakcyjności przez inwestycje leżą jak najbardziej w interesie miast i regionów.

Tematom tym zostanie poświęcony panel dyskusyjny „Atrakcyjność inwestycyjna” , jaki odbędzie się 22 kwietnia podczas EEC w Katowicach.

Udział w dyskusji zapowiedzieli: Ilona Antoniszyn-Klik – podsekretarz stanu, Ministerstwo Gospodarki RP; Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca; Kazimierz Karolczak – członek zarządu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego; Sławomir Majman – prezes zarządu, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA; Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Zabrza, przewodnicząca, Górnośląski Związek Metropolitalny; Tomasz Olszewski – head of industrial department CEE, JLL; Paweł Tynel – partner, dział doradztwa podatkowego, Lider Grupy Zarządzania Innowacjami, EY; Andrzej Zdebski – prezydent, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.