PARTNER PORTALU
  • BGK

IPN chce ulicy im. Jerzego Popiełuszki w centrum Gdańska

  • PAP/Nasz Dziennik    6 lutego 2015 - 06:58
IPN chce ulicy im. Jerzego Popiełuszki w centrum Gdańska

Wiceprzewodniczący Rady Miasta prof. Piotr Czauderna z PiS mówi, że radni na pewno zajmą się wnioskiem (Gdańsk, fot.wikipedia.org/Michał Słupczewski)

Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku zabiega o nadanie jednej z ulic w centrum miasta imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Z taką inicjatywą wyszedł dr Karol Nawrocki z IPN w Gdańsku. Napisał w tej sprawie do przewodniczącego Rady Miasta Bogdana Oleszka. W liście m.in. uwypukla związki księdza Jerzego z Gdańskiem - pisze "Nasz Dziennik".

Jak relacjonuje Nawrocki, odpowiedź z Rady jeszcze nie przyszła, ale rozmawiał już o sprawie z Oleszkiem, który zapewnił go, że brak ulicy patrona Solidarności w Gdańsku to "niedopatrzenie ze strony miasta".

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta prof. Piotr Czauderna z PiS mówi, że radni na pewno zajmą się wnioskiem.

Nawrocki zaznacza, że zależy mu, by ks. Popiełuszko miał swoją ulicę w centrum miasta, a nie gdzieś na jego obrzeżach. Toczą się w tej sprawie rozmowy i jest szansa, że stosowana uchwała będzie przyjęta w tym roku - podaje "Nasz Dziennik".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • jurek, 2015-02-06 10:58:07

    najwyższy czas tego fałszerza historii /tzn.IPN/ zlikwidowac a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyc na pożyteczne cele społeczne