PARTNER PORTALU
  • BGK

IPN rozpoczyna prace poszukiwawcze na Litwie

  • PAP/AT    19 lipca 2017 - 07:15
IPN rozpoczyna prace poszukiwawcze na Litwie
Niezależnie od tych poszukiwań IPN rozpocznie współpracę z Centrum Badań Ludobójstwa i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy (fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

Pracownicy Wydziału Kresowego Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczęli prace poszukiwawcze na terenie Litwy w okolicach Ejszyszek. Celem jest m.in. odnalezienie miejsca pochówku żołnierza AK por. Jana Borysewicza.
IPN rozpoczyna prace poszukiwawcze na Litwie. Celem jest m.in. odnalezienie miejsca pochówku żołnierza AK por. Jana Borysewicza – pisze "Rzeczpospolita".

Pracownicy Wydziału Kresowego Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczęli prace poszukiwawcze na terenie Litwy w okolicach Ejszyszek - informuje "Rzeczpospolita".

Badania obejmują obszar działalności okręgów Armii Krajowej Wilno i Nowogródek. Pracownicy Instytutu chcą znaleźć miejsce spoczynku por. Jana Borysewicza ps. "Krysia", który w 1945 r. został zabity w potyczce z funkcjonariuszami NKWD.

Czytaj też: IPN: Białoruś przekazała Polsce listę ofiar ZSRR

Jak podaje gazeta, niezależnie od tych poszukiwań IPN rozpocznie współpracę z Centrum Badań Ludobójstwa i Ruchu Oporu Mieszkańców Litwy. Chodzi o identyfikację żołnierzy wileńskiej AK i polskiego podziemia antysowieckiego pochowanych na terenie wileńskiego Tuskulanum - czytamy w artykule.

Zdaniem "Rz", IPN prowadzi także rozmowy na temat możliwości prac poszukiwawczych na Białorusi. Ich efekty powinny być znane w sierpniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.