PARTNER PORTALU
  • BGK

Irak skorzysta z małopolskich osiągnięć w dziedzinie ochrony zabytków

  • JL    7 czerwca 2010 - 21:55
Irak skorzysta z małopolskich osiągnięć w dziedzinie ochrony zabytków

Goszcząca w Małopolsce delegacja iracka poznawała wykorzystywane w Małopolsce rozwiązania dotyczące zabezpieczenia obiektów zabytkowych.
Z przedstawicielami Państwowego Zarządu ds. Starożytności i Dziedzictwa Republiki Iraku spotkał się 7 czerwca Wojciech Kozak, członek zarządu woj. małopolskiego.

Celem wizyty gości z Iraku było m.in. zapoznanie się z osiągnięciami polskiej szkoły konserwatorskiej i wymiana doświadczeń naukowych ze specjalistami z Polski. Wizyta ma także służyć odnowieniu kontaktów między archeologami irackimi a polskimi placówkami, które zostały osłabione przez trwający od 2003 r. konflikt zbrojny. Strona iracka liczy na powrót polskich archeologów i konserwatorów do prac przy badaniu stanowisk archeologicznych w ich kraju.

Podczas wizyty w Małopolsce członkowie delegacji irackiej omawiali kwestie opieki nad zabytkami ze specjalistami z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Z małopolskimi partnerami będą wymieniać publikacje i zasoby biblioteczne.

W trakcie spotkania przedstawione zostały bieżące działania samorządu woj. Małopolskiego na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego oraz najważniejsze informacje na temat Małopolski i jej walorów turystycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.