PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Jaśkowiak, Poznań: Miasto znów dopłaci do piłkarskich kibiców

  • pt    16 listopada 2016 - 13:43
Jacek Jaśkowiak, Poznań: Miasto znów dopłaci do piłkarskich kibiców
Polskie miasta stale dopłacają do konwojowania kibiców na stadiony (fot.poznan.pl)

• Prezydent Poznania zapowiedział, że miasto nie będzie więcej dopłacać do zorganizowania bezpiecznego transportu kibiców przyjezdnych drużyn na mecze z piłkarską drużyną Lecha Poznań.
• Wobec zagrożenia zamieszkami urząd znów jednak wyłoży 5 tys. złotych.
Prezydent Poznania otrzymał pismo od komendanta poznańskiej policji, który poprosi o dofinansowanie transportu kibiców klubu piłkarskiego z Wrocławia. Prośba ma związek z meczem, jaki 20 listopada br. na stadionie w Poznaniu rozegrają Lech Poznań i Śląsk Wrocław.

- Co do zasady prezydent Poznania jest przeciwny wydawaniu publicznych pieniędzy na dowóz kibiców na stadion. Uważa, że w 2017 roku poznaniacy nie powinni współfinansować pobytu w naszym mieście widzów komercyjnej imprezy sportowej - zaznacza Marek Pawłowski, z gabinetu prezydenta Poznania.

Poznański urząd podkreśla, że corocznie finansuje miejscową policję znaczącymi kwotami. W 2016 roku wsparł finansowo Komendę Miejską Policji kwotą 1,1 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone m.in. na dofinansowanie zakupu 6 nieoznakowanych i 4 oznakowanych radiowozów, dofinansowanie modernizacji siedziby Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto, sfinansowanie zakupu 4 rowerów, pojazdu bezzałogowego typu "dron" oraz stacjonarnych alkomatów.

W 2015 roku takie wsparcie wynosiło 1,5 mln zł, ponadto corocznie miasto przeznacza ok. miliona złotych na rozbudowę Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta oraz około 800 tys. zł na jego utrzymanie.

Komendant poznańskiej policji napisał jednak w prośbie o dofinansowanie, że kibice klubów z Poznania i Wrocławia są ze sobą skonfliktowani i na ulicach Poznania może dojść do zamieszek.
Prezydent przystał więc na prośbę policji i zdecydował o wydaniu na ten cel 5 tys. złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.