PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Karnowski i Leszek Dorula otworzą sezon zimowy w Zakopanem

  • KDS    13 grudnia 2017 - 18:18
Jacek Karnowski i Leszek Dorula otworzą sezon zimowy w Zakopanem
Oficjalne otwarcie sezonu zimowego w Zakopanem zaplanowano w sobotę (16.12) (fot. zakopane.pl)

Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego - zimowej stolicy Polski oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który uchodzi za letnią stolicę kraju, razem zainaugurują start zimowego sezonu pod Giewontem.
Uroczystości oficjalnie otwierające sezon zimowy w Zakopanem zaplanowano w sobotę (16.12). Jednym z punktów imprezy będzie symboliczna wymiany deski kitesurfingowej na snowboardową między włodarzami. Warto przypomnieć, że Sopot jest miastem partnerskim Zakopanego. 

Po czym zaplanowano uroczyste podpisanie porozumienia na rzecz organizacji piątej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Impreza odbędzie się na trzech stokach narciarskich - Polanie Szymoszkowej, Kasprowym Wierchu i Harendzie.

Na tym nie koniec sobotnich imprez. O godz. 16 na Krupówkach mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w oficjalnej inauguracji sezonu zimowego. Dorula i Karnowski odpalą lampki na kilkumetrowej choince. Zaplanowano też występ zespołu "Giewont", który zaprezentuje podhalańskie bożonarodzeniowe zwyczaje. Otwarta zostanie także wystawa fotograficzna "Boże Narodzenie pod Giewontem”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.