PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Krupa pogratulował pracownikom Kolei Małopolskich za reanimację w pociągu

  • MIW    25 stycznia 2018 - 17:25
Jacek Krupa pogratulował pracownikom Kolei Małopolskich za reanimację w pociągu
Sylwester Gajda i Kamil Biernat otrzymali gratulacje od Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego (fot. www.malopolska.pl)

Sylwester Gajda i Kamil Biernat - pracownicy Kolei Małopolskich, którzy pod koniec zeszłego roku przeprowadzili akcję reanimacyjną w pociągu tego przewoźnika, otrzymali gratulacje od Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego.
Do zdarzenia doszło 21 grudnia w pociągu relacji Kraków-Tarnów. Jeszcze na dworcu w Krakowie jeden z pasażerów zgłosił drużynie pociągu, że siedzący obok niego mężczyzna najprawdopodobniej stracił przytomność.

Czytaj: Arkadiusz Chęciński nagrodził urzędników. Gdyby nie oni, kobieta zmarłaby w korytarzu

Okazało się, że pasażer jest nie tylko nieprzytomny, ale też nie można wyczuć jego tętna. W tej sytuacji pracownicy KM podjęli akcję reanimacyjną – podpięli defibrylator i rozpoczęli sztuczne oddychanie. Wezwali też pogotowie i przekazali odpowiednim służbom, że pociąg nie może opuścić peronu.

- To nie była pierwsza akcja ratownicza w moim życiu, bo od lat działam też w Ochotniczej Straży Pożarnej, ale stres był ogromny. Na szczęście pociągi Kolei Małopolskich są wyposażone w defibrylatory, które krok po kroku pokazują, co należy zrobić. Z pomocą takiego urządzenia każdy może uratować komuś życie – dodaje Kamil Biernat, sprzedawca biletów.

Czytaj: Małopolska. Nowy rozkład jazdy na kolei. Pociągi pojadą do Skawiny

- Postawa Pana Kamila i Pana Sylwestra to świadectwo wspaniałej obywatelskiej postawy i ogromnej odwagi. Pasażerowie Kolei Małopolskich mogą czuć się bezpiecznie. Nie tylko dlatego, że wszystkie nasze pociągi są wyposażone w defibrylatory – także personel jest w pełni przygotowany na to, żeby nieść fachową pomoc. Nawet w sytuacji zagrożenia życia – komplementuje postawę pracowników przewoźnika marszałek Krupa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.