PARTNER PORTALU
  • BGK

Jadą z misją do Kazachstanu

  • JL    8 października 2010 - 11:57
Jadą z misją do Kazachstanu

Delegacja przedsiębiorców z regionu kujawsko-pomorskiego oraz przedstawicieli samorządu woj. weźmie udział w misji gospodarczej w Kazachstanie.
To szansa na rozszerzenie współpracy gospodarczej z obwodem zachodniokazachstańskim, który jest regionem partnerskim województwa. W programie wizyty znalazły się spotkania z władzami regionu oraz z przedsiębiorcami i ze stowarzyszeniami biznesowymi zainteresowanymi nawiązaniem kontaktów z Polską.

– To ważna wizyta ze względu na potencjał gospodarczy Kazachstanu i obwodu zachodniokazachstańskiego. Postanowiliśmy, aby ten wyjazd nie miał tylko charakteru oficjalnego, ale również roboczy. Mam nadzieję, że razem z przedsiębiorcami z regionu odkryjemy tam możliwości rozwoju – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Organizatorem misji jest urząd marszałkowski oraz Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa w Warszawie. Rozpocznie się ona 13 października i potrwa do 16 października.

Wizyta umożliwi przedsiębiorcom zapoznanie się z możliwościami współpracy z podmiotami z Kazachstanu. Zaplanowano indywidualne spotkania branżowe z partnerami funkcjonującymi w tych samych branżach. Przedstawiciele Kujaw i Pomorza spotkają się z władzami regionu zachodniokazachstańskiego. Delegacja odwiedzi też m.in. kazachskie zakłady produkcyjne. Z okazji misji wydany zostanie katalog w językach polskim i rosyjskim.

Ważnym elementem wizyty będzie spotkanie ze środowiskiem polonijnym mieszkających w obwodzie zachodniokazachstański oraz spotkanie przedstawiciela bydgoskiego UPT z władzami Zachodnio-Kazachstańskiego Uniwersytetu Techniczno-Rolniczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.