PARTNER PORTALU
  • BGK

Jadwiga Emilewicz: Peryferyzacja dla Polski powoli staje się historią

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 14:35
Jadwiga Emilewicz: Peryferyzacja dla Polski powoli staje się historią
- Przed nami na pewno kolejne wyzwania - mówi Jadwiga Emilewicz. (Fot. PTWP)

Peryferyzacja dla Polski powoli staje się historią, a zdobytymi doświadczeniami możemy się dzielić z Ukrainą - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
W środę (14.03) minister Emilewicz była gościem specjalnym debaty "Syndrom peryferyjnego rozwoju. Jak zbudować innowacyjną gospodarkę?" podczas XI Forum Europa-Ukraina w Jasionce koło Rzeszowa.

- Peryferyzacja dla Polski staje się powoli historią - oceniła minister. Wymieniła w tym kontekście wysoki wzrost PKB i redukcję dysproporcji rozwojowych w społeczeństwie m.in. dzięki realizacji programu 500 plus.

- Przed nami na pewno kolejne wyzwania. Te ambitne programy i cele, które sobie stawiamy (...) więcej usług i więcej towarów bardziej innowacyjnych, z wyższym wyjściem na rynki międzynarodowe (…) eksport, to jest to, co przed nami na najbliższe dwa lata, ale jaskółki tego my już dzisiaj widzimy. Z całą pewnością jesteśmy gotowi dzielić się tym doświadczeniem z ukraińskimi partnerami, z którymi mamy wiele wspólnego do osiągnięcia - zaznaczyła.

Emilewicz powiedziała, że rząd pracuje obecnie nad pakietem adresowanym do pracowników z Ukrainy, który będzie realizowany w modelu partnerstwa. Wspomniała o polskich doświadczeniach depopulacji wynikającej z demografii i związanej z falą emigracji po 2004 roku gdy Polska weszła do UE.

- Chcielibyśmy, mając to doświadczenie, realizować programy wspólne z Ukrainą, które pozwolą nam na wzajemny rozwój i na tej synergii w dużej mierze skorzystać - wskazała minister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.