Jak miasto może pomóc innowacyjności?

Nie mamy silnych narzędzi, aby bezpośrednio wspierać innowacyjne firmy, ale możemy stwarzać dla nich warunki, a tu możliwości jest dużo – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.
Jak miasto może pomóc innowacyjności?

– Chodzi także o to, żeby uczyć się od lepszych. My wzorowaliśmy się kiedyś na Kalifornii, a teraz na WTA (World Technopolis Association – Światowe Stowarzyszenie Technopolii) – dodaje.

Czytaj też: Jak pokonać kryzys finansowy

Zobacz wideo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mogą sobie nawzajem pomóc!Jedność tradycji i nowoczesności zawsze była w cenie!

Anydej, 2012-09-13 21:56:31 odpowiedz

Ten człowiek niewiele robi w temacie o którym mówi. Króluje w mieście od 20 lat i wszystko ma pod sobą. Jak zwykle musi być na piedestale - przez zależne od siebie media wysyła informację w świat jako ojca sukcesu. To Pol.Śl. powinna się wypowiadać i chwałę odbierać - ale jakoś zostało to "wyci...szone". W okresie Jego panowania ubyło z miasta ok 35 tys. mieszkańców - w większości dobrze wykształconych /kiedyś elity techniczne miasta projektów PRL/. Jednak ucieczka jest jeszcze większa bo przecież przyjechało do miasta na stanowiska robotnicze ponad 10tys. Nie mu już tych Gliwic - miasta biur, instytutów badawczych czy projektowych są za to "nowe Gliwice" - których obraz - rysują potrzeby monterów na liniach produkcyjnych strefy ekonomicznej. Moje miasto umiera... A ja, jak wielu, też uciekłem od obłąkania i nieudacznictwa - mieszkam w Sandomierzu. Ale serce pozostało i boli. rozwiń

Polska z oddali, 2012-09-12 15:50:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE