Jak miasto nie kupi to policja nie ma

  • Gazeta Wyborcza
  • 06-10-2009
  • drukuj
Śląskie gminy tylko w tym roku przekazały policji 6 mln zł! Kupują radiowozy, komputery, alkomaty, a nawet meble i latarki. Finansują też dodatkowe patrole. - Policja jest państwowa, ale bez naszej pomocy prawdopodobnie musiałaby pozamykać komisariaty - mówią samorządowcy dziennikarzowi "Gazety Wyborczej".

 

 "Gazeta" dotarła do wyliczeń, z których wynika, że do końca sierpnia policja otrzymała od władz śląskich, zagłębiowskich i podbeskidzkich miast aż 6 mln zł! Jak na razie najhojniejsi są radni Gliwic, którzy przekazali policji prawie 700 tys. zł.

Generał Dariusz Biel, komendant wojewódzki w Katowicach, jest wdzięczny za każdą złotówkę wpłacaną przez samorządy na Fundusz Wsparcia Policji. - Zapewniam, że ani grosik nie jest przez nas przejadany - podkreśla generał.

Samorządy zapowiadają, że do końca roku przekażą policji jeszcze co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Deklarują pomoc w przyszłym roku na podobnym poziomie. - Znając założenia przyszłorocznego budżetu, wiem, że bez wsparcia samorządu zostaniemy postawieni pod ścianą - przyznaje generał Biel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE