PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak nazwać toruńskie centrum?

  • PAP    3 listopada 2011 - 19:53
Jak nazwać toruńskie centrum?

Konkurs na nazwanie Centrum Nowoczesności, które pierwszych gości przyjmie w 2013 r., ogłoszono w czwartek w Toruniu. Placówka powstanie w obecnie przebudowywanych i adaptowanych budynkach po młynach.
Ma to być dopełnienie, drugi człon nazwy Centrum Nowoczesności. "Drugi człon nazwy ma precyzować zakres działań Centrum Nowoczesności, podkreślać jego niepowtarzalność, oryginalność, wyróżniać spośród innych placówek o podobnym profilu" - powiedziała na konferencji prasowej dyrektor centrum Monika Wiśniewska.

Każdy z biorących udział w konkursie, który potrwa od soboty do końca listopada, może przesyłać maksymalnie trzy propozycje dopełnień nazwy Centrum Nowoczesności. Na zwycięzcę i uczestników konkursu czekają nagrody. Regulamin konkursu jest dostępny na stronach internetowych centrum i samorządu Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta).

Centrum Nowoczesności, będzie mieścić się w dawnych Młynach Toruńskich. Przebudowa i adaptacja budynków na potrzeby centrum trwa od początku 2011 r. Koszt inwestycji to prawie 28,4 mln zł.

Powierzchnia użytkowa placówki wyniesie 5 tysięcy metrów kwadratowych. Znane są już tematy przyszłych wystaw głównych - "O obrotach", "Rzeka", "Siła i energia", a także wystaw dla dzieci - "Podróże po świecie", "Codzienność", "Światło i kształt". W centrum, oprócz wystaw, będą odbywać się m.in. pokazy popularnonaukowe, zajęcia laboratoryjne, wykłady, warsztaty i konferencje.

Obecnie trwają prace nad wystawą objazdową, która będzie zapowiedzią tego, co znajdzie się w Centrum Nowoczesności w 2013 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: