Jak nazwać toruńskie centrum?

Konkurs na nazwanie Centrum Nowoczesności, które pierwszych gości przyjmie w 2013 r., ogłoszono w czwartek w Toruniu. Placówka powstanie w obecnie przebudowywanych i adaptowanych budynkach po młynach.
Jak nazwać toruńskie centrum?
Ma to być dopełnienie, drugi człon nazwy Centrum Nowoczesności. "Drugi człon nazwy ma precyzować zakres działań Centrum Nowoczesności, podkreślać jego niepowtarzalność, oryginalność, wyróżniać spośród innych placówek o podobnym profilu" - powiedziała na konferencji prasowej dyrektor centrum Monika Wiśniewska.

Każdy z biorących udział w konkursie, który potrwa od soboty do końca listopada, może przesyłać maksymalnie trzy propozycje dopełnień nazwy Centrum Nowoczesności. Na zwycięzcę i uczestników konkursu czekają nagrody. Regulamin konkursu jest dostępny na stronach internetowych centrum i samorządu Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta).

Centrum Nowoczesności, będzie mieścić się w dawnych Młynach Toruńskich. Przebudowa i adaptacja budynków na potrzeby centrum trwa od początku 2011 r. Koszt inwestycji to prawie 28,4 mln zł.

Powierzchnia użytkowa placówki wyniesie 5 tysięcy metrów kwadratowych. Znane są już tematy przyszłych wystaw głównych - "O obrotach", "Rzeka", "Siła i energia", a także wystaw dla dzieci - "Podróże po świecie", "Codzienność", "Światło i kształt". W centrum, oprócz wystaw, będą odbywać się m.in. pokazy popularnonaukowe, zajęcia laboratoryjne, wykłady, warsztaty i konferencje.

Obecnie trwają prace nad wystawą objazdową, która będzie zapowiedzią tego, co znajdzie się w Centrum Nowoczesności w 2013 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE