PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak poprawić samorząd?

  • wer/www.umwd.dolnyslask.pl    16 września 2011 - 14:40
Jak poprawić samorząd?

Przyszedł czas na podsumowanie „Programu doskonalenia jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie”. W obradach, na których omawiano wyniki wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.
W sali sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby podsumować projekt, zebrali się przedstawiciele 27 urzędów gmin, miast i powiatów. Spotkanie otworzył Marek Piorun, burmistrz Dzierżoniowa.

Krótkie wystąpienie do delegatów przygotował także marszałek Jurkowlaniec (oceń działania marszałka) oraz wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik. Podczas nich zebrani mieli okazję usłyszeć, że są najcenniejszą, bo najbardziej dynamiczną częścią dolnośląskiego samorządu i należą im się za to podziękowania.  

Ponadto delegaci dzielili się doświadczeniami z wprowadzenia w swoich gminach, miastach i powiatach szkoleń e-learning czy portalu intranetowego do zarządzania jakością. W uznaniu swoich zasług każdy z 27 uczestników projektu otrzymał certyfikat uczestnictwa.

Doświadczenia europejskie pokazują, że dla podwyższenia efektywności i jakości usług publicznych konieczne jest wbudowanie w istniejący system rozwiązań z zakresu zarządzania jakością (np. ISO 9000, Model CAF) odpowiednich dla danej organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.