PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak sala BHP z Matołkiem przegrała

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    18 marca 2010 - 07:25
Jak sala BHP z Matołkiem przegrała

Solidarność chciała dostać 1,7 mln zł na remont sali BHP, w której podpisano porozumienia sierpniowe. Resort kultury dał 200 tys. zł.
W sali BHP w Stoczni Gdańskiej zaplanowano wystawę poświęconą 30-leciu powstania Solidarności, ale brakuje ok. 5 mln zł. Związek chciał uzyskać 1,7 mln zł od ministerstwa kultury. Dostał tylko 200 tys. zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Przewodniczący „S” Janusz Śniadek mówi, że to nie pierwsza taka sytuacja. Nawiązując do przyznania pieniędzy na Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, podaje, że w jednym z konkursów przegrali z Koziołkiem Matołkiem.

Resort kultury wyjaśnia, że eksperci ocenili wniosek „S” bardzo nisko, a obiekt uzyskał dofinansowanie wyłącznie decyzją ministra.

Wystawa to jeden z głównych elementów obchodów 30-lecia „S”. Najważniejsze imprezy odbędą się w sierpniu w Gdańsku. IPN uczci rocznicę wieloma publikacjami, wyda m.in. siedmiotomową syntezę dziejów związku, trzy pierwsze tomy „Encyklopedii Solidarności”, dwa tomy stenogramów z I zjazdu związku w Hali Olivia. W sumie opublikuje 115 książek związanych z rocznicą – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.