PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak ważny jest 1 metr przy parkowaniu

  • AW    4 maja 2012 - 15:29
Jak ważny jest 1 metr przy parkowaniu

1 metr - taka odległość między samochodem i torowiskiem wystarczy, aby tramwaj przejechał bezpiecznie. Od 7 maja rusza kampania informacyjna, która ma uczulić kierowców na prawidłowe parkowanie w centrum Krakowa.
Rozpoczęcie akcji „Wystarczy 1 metr” zaplanowano przy ul. Długiej (przystanek tramwajowy przy skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Basztową), w poniedziałek 7 maja, punktualnie o godzinie 10.00. Pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamontują specjalne tabliczki ostrzegające kierowców przed blokowaniem tramwajów. Tabliczki pojawią się na każdym z 20 znaków informujących o miejscach parkingowych.

Od godziny 10.00, przy ulicy Długiej, rozpocznie pracę patrol złożony ze strażnika miejskiego i inspektora nadzoru ruchu MPK SA. Do końca maja, takie patrole będą dbać o przejezdność ulicy. Aby kierowcy nie mieli wątpliwości, w jaki sposób parkować samochody przy ul. Długiej, ZIKiT odmalował także wszystkie linie oddzielające miejsca postojowe od torów i jezdni.

Celem akcji jest uświadomienie kierowcom, że nieprawidłowo pozostawiony samochód może skutecznie zablokować komunikację tramwajową i poważnie utrudnić podróżowanie setkom tysięcy pasażerów - informuje krakowski magistrat. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • jorgeconr, 2012-05-09 02:57:00

    Czyzby kierowcy w Krakowie tak zle kieruja ze tramwaj nie przejedzie? Nie wierzyc sie chce. W Brazylii , zapisza takiemu kare, i sciagna samochod do panstwowego parkingu.