PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak wojsko z samorządem współpracuje

  • JL    8 kwietnia 2010 - 09:13
Jak wojsko z samorządem współpracuje

Za niemal 10 mln zł realizowany jest pierwszy w kraju projekt inwestycji na terenie wojskowym w Wędrzynie.
Przedsięwzięcie znacznie poprawi stan infrastruktury wodno-ściekowej i drogowej wojskowego osiedla mieszkaniowego w Wędrzynie w powiecie sulęcińskim. Mieszka na nim prawie 1,4 tys. mieszkańców, głównie żołnierze zawodowi i ich rodziny.

Projekt realizowany jest na obszarze zdegradowanym w ramach rewitalizacji terenów powojskowych. Ma stworzyć atrakcyjne i bezpieczne warunki życia w osiedlu w Wędrzynie oraz zmniejszyć dysproporcje między centrami a terenami marginalizowanymi. Zdobył niemal maksymalną liczbę punktów podczas oceny formalnej i merytorycznej.

Powstaną drogi osiedlowe i miejsca parkingowe na 363 samochody. Planuje się modernizacje istniejącej sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz deszczowej oraz budowę nowych odcinków. Zaplanowano wymianę istniejących opraw oświetleniowych, budowę rozdzielnicy układu załączania oświetlenia, systemu ochrony od porażeń oraz uziemienia ochronne.

Planowana jest budowa sześciu placyków gospodarczych. Przewidziano także miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży. Powstaną trzy place zabaw, na których znajdą się, m.in.: piaskownica, huśtawki, karuzele, i zjeżdżalnie. Utworzone zostaną również ścieżka zdrowia, boisko do siatkówki plażowej oraz boisko do koszykówki i skateparku. Pojawi się także 80 drzew i krzewów iglastych oraz ok. 5,5 tys. drzew i krzewów liściastych.

Przy okazji zawarcia umowy generał jednej z czterech dywizji w kraju Mirosław Różański podkreślił, że jako jedyny może pochwalić się dobrą współpracą z samorządem. Zadowolony był również generał 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej Sławomir Wojciechowski. Marszałek lubuski Marcin Jabłoński zapewnił o otwarciu na współpracę z wojskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.