PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zmieniła się Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

  • GK    8 sierpnia 2013 - 14:34
Jak zmieniła się Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa, zwana również Grójecką Koleją Dojazdową obchodzi w tym roku swoje 115-lecie. Do 19 sierpnia goście CH Auchan Piaseczno mogą przyjrzeć się tej największej działającej w okolicach Warszawy kolei wąskotorowej.
Wystawę fotograficzną, zorganizowaną przy współpracy z Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej z okazji 115. rocznicy otwarcia Grójeckiej Kolei Dojazdowej można podziwiać w CH Auchan Piaseczno do 19 sierpnia. Fotografie prezentują współczesną historię kolei.

- Pragniemy przybliżyć mieszkańcom Piaseczna i okolic historię Grójeckiej Kolei Dojazdowej, ponieważ stanowi ona nieodłączny element naszego krajobrazu. Warto pielęgnować pamięć o jednej z niewielu czynnych zabytkowych kolei wąskotorowych i promować możliwość korzystania z niej współcześnie" - mówi Kamila Węcłaś, menedżer CH Auchan Piaseczno.

Podczas wystawy każdy będzie mógł zapoznać się z ofertą przejazdów turystycznych, proponowanych przez operatora kolejki, którym jest Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

Co roku, 28-kilometrową trasę z Piaseczna do Grójca pokonuje około 15 tysięcy pasażerów. Trasa przebiega przez atrakcyjne tereny z pięknymi i ciekawymi dla turysty widokami oraz zabytkami architektury, pochodzącymi głównie z dwudziestolecia międzynarodowego.

Wystawę fotograficzną, upamiętniającą zabytkową Grójecką Kolej Dojazdową podziwiać można do 19 sierpnia w CH Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.