PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zszyć miasto?

  • wer/www.uml.lodz.pl/    30 października 2011 - 08:07
Jak zszyć miasto?

Podczas mających się odbyć 5 i 6 listopada warsztatów ''Zszywanie miasta", mieszkańcy Łodzi wypracują koncepcję zagospodarowania obszaru w okolicach Dworca Fabrycznego.
Projekt organizuje Towarzystwo Urbanistów Polskich - oddział w Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) we współpracy z miejską pracownią urbanistyczną.

Podczas warsztatów zespoły wysłuchają wystąpień specjalistów o aktualnej sytuacji w śródmieściu, odbędą też spacer po ulicy Piotrkowskiej, Tuwima, Narutowicza, Kilińskiego. Następnie opracują ogólne wytyczne do prac nad koncepcjami zagospodarowania terenu.

W drugim etapie projektu, trwającym od 7 listopada do 4 grudnia, zespoły przygotują koncepcję nowego zagospodarowania okolic Nowego Centrum wraz z graficznymi i multimedialnymi prezentacjami. Z kolei w trzecim etapie uczestnicy zaprezentują pomysły i wybiorą  najciekawszy.

- Ważny będzie dla nas głos mieszkańców. Będziemy zapraszać wszystkich chętnych do śledzenia warsztatów, udziału w dyskusji, do wspólnych spacerów po terenie śródmieścia - mówi Agnieszka Pytel z miejskiej pracowni urbanistycznej. - Ogólne kierunki koncepcji chcemy wyznaczyć wraz z mieszkańcami - dodaje.

Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się osób, które chcą wziąć udział w procesie tworzenia wytycznych. Można zgłosić się telefonicznie pod numerem (042) 680-82-63 .

Podać należy swoje dane kontaktowe i krótką informację o tym kim się jest - mieszkańcem obszaru, przedsiębiorcą, inwestorem, pracownikiem firmy działającej na tym terenie, społecznikiem, zainteresowanym tematem łodzianinem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.