PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaka ma być przyjazna przestrzeń publiczna?

  • GK    9 września 2013 - 14:54

Jutro, 10 września, w Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25, budynek 63) odbędzie się spotkanie „Projektowanie bez barier”. Będzie można dowiedzieć się, czym jest projektowanie społeczne oraz porozmawiać o tym, jaka powinna być przyjazna wszystkim przestrzeń publiczna.
Przez cały dzień, od godz. 11.00 do 17.30, projektanci, aktywiści, przedstawiciele miasta i sami mieszkańcy będą rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać dobrze przygotowana wspólna przestrzeń.

W praskim Soho Factory odbędą się warsztaty poświęcone projektowaniu z udziałem mieszkańców, dyskusja na temat zaangażowania w działania kreatywne warszawskich seniorów oraz spotkanie o tym, jakie działania i kierunki współpracy zapewniłyby dostępność miejskiej przestrzeni publicznej dla osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami itp.

Budynek, w którym będą odbywać się spotkania, jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

„Projektowanie bez barier" jest częścią Wawa Design Festiwal - pierwszego stołecznego festiwalu całkowicie poświęconego designowi - oraz Warszawskiego Miesiąca Kreatywnych.

Warszawski Miesiąc Kreatywnych to inicjatywa skupiająca szereg działań prowadzonych przez m.st. Warszawa na rzecz rozwoju tutejszego sektora kreatywnego.

Spotkania sieciujące, panele dyskusyjne, debaty i warsztaty tematyczne są organizowane w ramach wielu warszawskich projektów, jak Cross Innovation, Creative Poland, European Creative Cluster Lab oraz Design-led Innovations for Active Ageing.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.