PARTNER PORTALU
  • BGK

Japońskie święta w łódzkich plenerach

  • PAP    9 maja 2012 - 12:25
Japońskie święta w łódzkich plenerach

Warsztaty, gry i zabawy, pokazy oraz konkursy znalazły się w programie plenerowej imprezy "Obchody japońskiego Dnia Zieleni oraz japońskiego Dnia Dziecka", która odbędzie się w sobotę i w niedzielę w Łodzi.
Jak poinformowała w środę Agata Magin-Małaczek z łódzkiego magistratu jej organizatorem jest Ośrodek Języka i Kultury Japonii w Łodzi oraz łódzki Ogród Botaniczny, na terenie którego odbędzie się impreza.

Wszyscy, którzy odwiedzą ogród będą mogli m.in. zobaczyć w jaki sposób w Japonii parzona jest herbata, wysłuchać prelekcji poświęconej wschodniej sztuce walki - aikido, japońskiej szermierce - kendo oraz zobaczyć fragmenty walk. Przygotowano również pokaz japońskiego łucznictwa - kyudo. Zaprezentowana będzie zbroja japońska. Odbędzie się także pokaz zakładania i noszenia Kimona.

Na zorganizowanych warsztatach będzie można budować i malować japońskie latawce, spróbować japońskiej kaligrafii, malować czarnym tuszem oraz...pobawić się sznurkiem. Ayatori to zabawa polegająca na tworzeniu wzorów z pętelek. Będą również warsztaty ikebany czyli sztuki układania bukietów kwiatowych a także origami. Zaplanowano także pokaz formowania i porady na temat hodowania drzewek Bonsai.

Organizatorzy imprezy przewidzieli również wycieczkę po ogrodzie botanicznym, konkursy: wiedzy ekologicznej i wiedzy o Japonii. Na nagrody będą mogli liczyć posiadacze najpiękniejszych latawców. Japońscy wolontariusze - członkowie Ośrodka Języka i Kultury Japonii zaśpiewają kilka piosenek w ojczystym języku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.