PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarmarczne gry i zabawy we Wrocławiu

  • PAP    6 października 2012 - 12:29
Jarmarczne gry i zabawy we Wrocławiu

Walki rycerskie, średniowieczne zabawy i konkursy oraz spektakl baletowo-pantomimiczny „Szachy na żywo”, to tylko niektóre z atrakcji „Jarmarku Jadwiżańskiego”, który w niedzielę odbędzie we wrocławskim Centrum Kultury Zamek.
Jak poinformował współorganizator imprezy Piotr Makarewicz, głównym motywem tegorocznej imprezy będą gry i zabawy epoki średniowiecza. W trakcie jarmarku będzie można m.in. zagrać w kości, karty, posiłować się na rękę i wysłuchać wykładu „O niezabawnych skutkach średniowiecznych zabaw, czyli kilka historii nie tylko z czasów św. Jadwigi”, który wygłosi dr Stanisław Rosik z Uniwersytetu Wrocławskiego.

„Tradycyjnie nie zabraknie pokazów walk rycerskich, które corocznie skupiają uwagę uczestników Jarmarku bez względu na płeć czy wiek. Zaciężni zaprezentują swoje możliwości podczas Turnieju Róż, w którym będą rywalizować o względy damy wybranej z publiczności, tocząc między sobą pojedynki” – mówił Makarewicz.

Wszyscy chętni będą mogli również wziąć udział m.in. w konkursach rzutu włócznią i walce z rycerzem. Nastąpi także rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu na najpiękniejszą chorągiew z herbem rodzinnym.

„Dla zainteresowanych bardziej precyzyjną i spokojniejszą rozrywką przygotowaliśmy warsztaty średniowiecznej kaligrafii, w trakcie których za pomocą gęsiego pióra będzie można nauczyć się pisać takimi czcionkami jak uncjała, minuskuła karolińska czy kursywa gotycka” – dodał Makarewicz.

Zabawom i konkursom będzie towarzyszyć jarmark kupiecki, na którym w stylizowanych straganach swoje wyroby zaoferują producenci wyrobów naturalnych i ekologicznych.

W tym roku, w części handlowej weźmie udział blisko 40 wystawców sprzedających m.in. miody smakowe, piwa miodowe, ciemne i korzenne, ale również białą broń kutą czy biżuterię artystyczną z drewna, skóry i szkła. Podczas specjalnego pokazu będzie można z bliska przyjrzeć się procesowi wyrobu dawnych naczyń z drewna. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 19.00. Wstęp jest bezpłatny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.