PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku

  • PAP    26 listopada 2010 - 19:19

Świąteczne pierniki, zabawki, wyroby rzemieślnicze oraz potrawy regionalne z Polski i zagranicy można znaleźć na stoiskach Jarmarku Bożonarodzeniowego, który otwarto w piątek na wrocławskim Rynku.
Podobnie jak w latach ubiegłych, swoje stoiska na wrocławskim Rynku wystawili kupcy z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Holandii, Łotwy, Litwy i Węgier - poinformowała Julia Wach z wrocławskiego magistratu.

Wystawcy prezentują lokalne produkty i smakołyki, które trudno na co dzień spotkać w stolicy Dolnego Śląska. Można tam znaleźć m.in. litewski chleb z kminkiem, kiełbasę z łosia i różnego rodzaju sery. W tym roku po raz pierwszy można spróbować, jak smakują jadalne kasztany. Nowością jest również bogata oferta ryb z Doliny Baryczy, w tym sławnych w regionie milickich karpi, które serwowane są w różnych postaciach.

Oprócz tego na stoiskach można kupić wyroby rzemieślnicze i jubilerskie oraz świąteczne słodycze.

W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. W "Bajkowym Lasku" dzieci mogą spotkać znane postaci z bajek oraz wrocławskiego pomocnika św. Mikołaja - krasnala Prezentusia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.