PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarmark z okazji Dni Dobrosąsiedztwa

  • PAP    7 września 2012 - 17:25

Jarmark oraz występy zespołów z Polski i Ukrainy będą atrakcją Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Impreza odbędzie się w weekend po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy, w miejscu planowanego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice.
Wybór miejsca nie jest przypadkowy, organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę jak najszybszej budowy w tym miejscu przejścia granicznego.

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu (Podkarpackie), mjr Elżbieta Pikor, przez dwa dni trwania imprezy bezpośrednio na linii granicy państwa zostanie uruchomione tymczasowe przejście graniczne.

"Granicę będzie można przekraczać pieszo lub na rowerze. Obywatele polscy muszą posiadać paszport, natomiast obywatele z Ukrainy muszą mieć ze sobą paszport z wizą lub zezwolenie MRG - małego ruchu granicznego" - wyjaśniła Pikor. Tymczasowe przejście będzie czynne od godz. 10 do 20.

Na scenie ustawionej na granicy zaprezentują się zespoły z obu krajów. Wystąpią m.in. Kozak System, DeSens, KSU i Orfej. Dla dzieci będzie przygotowany plac zabaw. W trakcie imprezy będzie rozegrany polsko-ukraiński turniej w siatkówce o puchar dobrosąsiedztwa.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa organizowane są od 2004 r. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Od dobrosąsiedztwa regionalnego do partnerstwa międzynarodowego". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.