PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław: ewakuacja szkoły z powodu około 40 niewybuchów

  • PAP/PSZ    31 października 2017 - 13:06
Jarosław: ewakuacja szkoły z powodu około 40 niewybuchów
Niewybuchami zajęli się saperzy. (fot. shutterstock)

Około 40 pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej odnaleziono podczas prac ziemnych na terenie boiska szkolnego jednej ze szkół podstawowych w Jarosławiu. Dyrekcja szkoły odwołała zajęcia - poinformowała podkarpacka policja.
Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Marta Tabsz-Rygiel dodała, że ewakuowano także mieszkańców pobliskich kamienic. Na miejscu pracują saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

O znalezieniu niewybuchów policję powiadomili w poniedziałek po południu przedstawiciele firmy budowlanej, prowadzącej prace na boisku szkolnym.

Rzeczniczka zapewniła, że natychmiast po zgłoszeniu miejsce znalezienia niewybuchów zostało zabezpieczone przez policję, i został tam wysłany policyjny pirotechnik.

"Z przeprowadzonego rozpoznania minersko-pirotechnicznego wynikało, że odnaleziono tam sześć granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej" - poinformowała Tabasz-Rygiel.

O znalezisku policja powiadomiła saperów z Rzeszowa, szefa obrony cywilnej w Jarosławiu i dyrekcję szkoły podstawowej.

Od rana na miejscu pracują saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. "Do tej pory odnaleźli około 40 pocisków artyleryjskich" - dodała rzeczniczka.

Boisko znajduje się w pobliżu budynku szkoły. Dyrekcja zdecydowała o odwołaniu zajęć. Ponadto na czas prowadzenia działań saperskich zdecydowano o ewakuacji mieszkańców z trzech pobliskich kamienic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.