PARTNER PORTALU
  • BGK

Jazz nad Odrą 47 raz

  • PAP    2 marca 2011 - 19:48
Jazz nad Odrą 47 raz

Konkursem na indywidualność jazzową rozpoczął się w środę 47. Festiwal Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Dla fanów zagrają gwiazdy muzyki jazzowej: wokalistka Randy Crawford, pianista Joe Sample i saksofonista Joe Lovano.
W tym roku organizatorzy konkursu otrzymali 24 zgłoszenia. Są wśród nich soliści, kilkuosobowe zespoły oraz 17-osobowy chór. Do finału zostało zakwalifikowanych dziewięciu wykonawców.

Wśród gwiazd tegorocznej edycji organizatorzy wymieniają m.in. trio, w skład którego wchodzi wokalistka Randy Crawford oraz pianista Joe Sample. - Crawford to wokalistka, która współpracowała z gigantami jazzu, zaś Sample to genialny pianista, który od początku swojej kariery gra w podobnym stylu - mówił Igor Pietraszewski z rady artystycznej festiwalu.

Z kolei Zbigniew Czwojda, również wchodzący w skład rady artystycznej, wskazuje na saksofonistę Joe Lovano. - To najwyższa światowa półka saksofonu tenorowego, a wrocławski występ będzie pierwszym w jego tegorocznej trasie koncertowej po Europie - mówił Czwojda.

W ramach 47. Jazzu nad Odrą odbędzie się również koncert grupy European Jazz Ensemble. To - jak podkreślają organizatorzy - formacja złożona z najlepszych muzyków jazzowy z Niemiec, Francji oraz Anglii. - W tej grupie mamy również polskiego trębacza Piotra Wojtasika - wskazywał Czwojda.

Wśród polskich gwiazd jazzu na festiwalu będzie można usłyszeć Leszka Możdżera oraz Krzesimira Dębskiego, którzy zaprezentują wspólny projekt.

Festiwal zakończy się koncertem big bandu "Gala Polskiego Jazzu". Na tym kierowanym przez Czwojdę koncercie wystąpią m.in. wokalistka Carmen Moreno, gitarzysta Jarosław Śmietana, pianista Wojciech Karolak oraz trębacz Piotr Wojtasik.

47.Festiwal Jazz nad Odrą potrwa do 6 marca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.