PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeden bilet na zwiedzanie Sukiennic i Rynku Podziemnego w Krakowie

  • PAP/PSZ    4 października 2017 - 17:51
Jeden bilet na zwiedzanie Sukiennic i Rynku Podziemnego w Krakowie
Bilet kupiony w tym roku będzie ważny przez trzy miesiące, a kupiony w 2018 r. do 31 marca. (fot. Shuttterstock)

Jeden wspólny bilet dla zwiedzających Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach oraz Rynek Podziemny wprowadziły w środę Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Muzeum Narodowe w Krakowie.
Bilet, który pozwala zaoszczędzić około 20 proc. w stosunku do cen biletów kupowanych osobno, jest przeznaczony dla turystów indywidualnych i będzie dostępny poza szczytem sezonu turystycznego.

"Turysta przyjeżdżający do Krakowa chce poznać miasto, dla niego różnice instytucjonalne mają drugorzędne znaczenie. Zadaniem dla nas jest stworzenie takich warunków, w których to wszystko, co odziedziczyliśmy jako muzealnicy i lada moment przekażemy kolejnym pokoleniom, jest naszym wspólnym domem" - mówił w środę dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski. "Sądzę, że z wprowadzenia wspólnego biletu będą wynikać same korzyści. Jesteśmy ciekawi, czym ten eksperyment się skończy" - dodał.

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betlej podkreślił, że dzięki temu turyści mają możliwość "kompleksowego zwiedzania" i poznawania dziedzictwa Krakowa. "Wiemy, że ta oferta jest atrakcyjna cenowo, a jednocześnie pozwala ominąć kolejki do naszych oddziałów" - mówił Betlej.

Bilet kupiony w tym roku będzie ważny przez trzy miesiące, a kupiony w 2018 r. do 31 marca. Ze względu na ograniczoną liczbę osób wpuszczanych do podziemi Rynku trzeba pamiętać o rezerwacji terminu zwiedzania. Bilet do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku ma charakter otwarty.

Rocznie Rynek Podziemny w Muzeum Historycznym odwiedza około 350 tys. osób, a Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach MNK - około 200 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.