PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeden bilet, wiele atrakcji Parku Śląskiego

  • PAP    3 kwietnia 2013 - 19:24
Jeden bilet, wiele atrakcji Parku Śląskiego

Wspólny bilet m.in. do ogrodu zoologicznego, wesołego miasteczka, planetarium wprowadza Park Śląski w Chorzowie. Nowe rozwiązanie ma zachęcić nie tylko rodziny, ale także turystów do odwiedzania tego jednego z największych parków miejskich w Europie.
"Taki bilet w Parku Śląskim zostanie wprowadzony po raz pierwszy. Do tej pory każda z działających na jego terenie instytucji miała osobną wejściówkę - do zoo, wesołego miasteczka, skansenu, parku linowego czy planetarium. To oczywiście się nie zmieni, ale dodatkowo wszystkie te atrakcje znajdą się teraz na jednym bilecie" - poinformowało w środę biuro prasowe Parku Śląskiego.

Zakupiona wejściówka będzie ważna od początku maja do końca września; kupony będą odcinane przy wejściu do każdej z placówek na terenie parku.

Na jeden wspólny bilet będzie można wejść do: Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Planetarium Śląskiego, Śląskiego Parku Linowego, Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Jak podało biuro prasowe Parku Śląskiego, rabaty oferują również działające w pobliżu parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne; w cenie jest też zniżka na posiłek w wybranych restauracjach.

Rzecznik Parku Śląskiego Łukasz Buszman zaznaczył, że wprowadzając jeden bilet oraz proponując rabaty na noclegi i konkretne punkty gastronomiczne pomysłodawcy mieli także na uwadze osoby, które chętnie korzystają z turystyki typu city break (krótki pobyt w danym mieście). "Liczymy, że to rozwiązanie zachęci do odwiedzania parku np. zorganizowane grupy Polaków, którzy mieszkają w Niemczech" - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że nowym biletem są już zainteresowane agencje turystyczne.

Wspólny bilet dla jednej osoby będzie kosztować 80 zł - o 40 zł taniej niż suma pojedynczych biletów, a bilet rodzinny (dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci) - 200 zł, o 218 zł taniej.

Buszman powiedział PAP, że według szacunków Park Śląski odwiedza rocznie ok. 3 mln osób. W sezonie z atrakcji wesołego miasteczka korzysta ok. 200 tys. osób, a czynny przez cały rok ogród zoologiczny odwiedza ok. 350 tys. osób.

Park Śląski - unikatowa oaza zieleni zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej - powstał 60 lat temu. Zajmuje powierzchnię 620 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.