PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedynka odblokowana w stronę Cieszyna

  • PAP    8 grudnia 2010 - 21:15

Przed godz. 19 w środę policja odblokowała ruch na krajowej "jedynce" w kierunku Cieszyna. Wcześniej, w okolicach Międzyświecia (woj. śląskie) doszło do karambolu; zginął obywatel Czech, ok. 40 osób zostało poszkodowanych.
Aneta Gołębiowska ze śląskiej straży pożarnej powiedziała, że hospitalizowanych zostało sześć osób; dwie z nich są w stanie ciężkim. Pozostali poszkodowani - ponad 30 osób - którzy zostali przewiezieni do szpitali, wyjdą z nich jeszcze w środę.

Dodała, że w karambolu w Międzyświeciu między Bielskiem-Białą a Cieszynem, uczestniczyło 57 pojazdów - osobowych i ciężarowych, z Polski i zagranicy. Niektóre z nich są poważnie uszkodzone.

Droga, na której doszło do zdarzenia, prowadzi do przejścia granicznego z Czechami w Boguszowicach. - Do wypadku doszło w gęstej mgle - powiedziała Gołębiowska.

Przed godziną 19 "jedynka" została odblokowana w kierunku Cieszyna. Strażacy usunęli zniszczone samochody oraz uprzątnęli pozostałości po zderzeniach, w tym starli płyny eksploatacyjne. Nadal natomiast nie da się przejechać w odwrotną stronę, do Bielska-Białej - tam obowiązują objazdy. Ta część ekspresówki udrożniona zostanie prawdopodobnie około godziny 20. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.