PARTNER PORTALU
  • BGK

Jelenia Góra pracuje nad raportem o kulturze

  • GK    14 listopada 2012 - 12:04
Jelenia Góra pracuje nad raportem o kulturze

Jeleniogórski magistrat poinformował, że rozpoczęły się prace nad przygotowaniem „Raportu o stanie kultury w Jeleniej Górze”.
- Za wcześnie jeszcze na wyciąganie wniosków, bo zebrane materiały trzeba opracować wyjątkowo szczegółowo - powiedział prezydent Marcin Zawiła.

- Chcemy jednak przygotować w najbliższych kilku tygodniach analityczny obraz stanu kultury w mieście, zakresu działań placówek i instytucji kultury, liczy uczestników, kosztów, porównania z innymi miastami w tym zakresie, itp. Będzie to dokument, który w podobny sposób, jak „Raport o stanie oświaty", prezentowany na początku tego roku, opisze kompletną wiedzę na ten temat - dodaje prezydent.

Przyznaje, że do ratusza spływają informacje, które są „wielce interesujące, a niektóre dobrze świadczą o naszych wspólnych staraniach w tej sferze".

- Zanim jednak przedstawimy elementy raportu opinii publicznej, będziemy musieli doprowadzić dane do pełnej porównywalności, szczególnie w sferze kosztów. Część z nich bowiem pokrywaliśmy z funduszy unijnych, część z subwencji państwa, część z budżetu miasta, a nie chcemy, by nieścisłości interpretacyjne odłożyły się na klarowności przekazu - mówi prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.