PARTNER PORTALU
  • BGK

Jerzy Buzek Osobowością Roku Warmii i Mazur

  • PAP    20 lutego 2010 - 09:18

Laureat powiedział, że czuje się Warmiakiem i Mazurem. Wspomniał, że tutaj może realizować swoje pasje, jakimi są żeglarstwo, spływy kajakowe oraz jazda konna.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek został 19 lutego w Olsztynie uhonorowany za wybitne osiągnięcia w walce o prawa człowieka, demokrację i pokój w Polsce i na świecie, za wyjątkową aktywną działalność w strukturach Parlamentu Europejskiego, w tym pełnienie najważniejszej funkcji na europejskiej scenie politycznej oraz za ogromne zaangażowanie w kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

„Jeszcze kilkanaście lat temu, mimo że mieszkam daleko stąd, bo na Śląsku, znajdowałem czas, by co najmniej miesiąc wakacji spędzać na Mazurach. Tutaj hangaruję moją drewnianą żaglówkę” – powiedział prof. Buzek.

W kategorii rozwój regionu tytuł otrzymała Ostróda – za budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej i organizację popularnych ogólnopolskich festiwali muzyki młodzieżowej. Statuetkę odebrał wiceburmistrz miasta Olgierd Dąbrowski.

Wyróżnienie w kategorii kultura dostał także dr Jan Chłosta, z urodzenia Warmiak, za poświęcenie i trud włożony w ocalenie dziedzictwa kulturowego regionu, stworzenie „Słownika Warmii” oraz za działalność w towarzystwach naukowych i społecznych Olsztyna.

Profesorowi Janowi Kucharskiemu tytuł przypadł w kategorii nauka. Dostał go za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie mikrobiologii i biochemii oraz za działania w kraju i na arenie międzynarodowej na rzecz Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Poliklinika MSWiA w Olsztynie dostała tytuł w kategorii ochrona zdrowia – za wdrożenie do praktyki klinicznej najnowszych metod i wyposażenia medycznego dla ratowania życia oraz za zajęcia pierwszego miejsca w ogólnopolskim rankingu szpitali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Katarzyna, 2010-02-20 18:44:26

    Brawo. To wspanialy czlowiek.