Jesienią połączenie lotnicze Katowice-Manchester

Z początkiem listopada linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie z Katowic do Manchesteru w Wielkiej Brytanii – podały we wtorek służby prasowe lotniska. Będzie to 29 regularne połączenie lotnicze z Katowice Airport.
Jesienią połączenie lotnicze Katowice-Manchester

Loty rozpoczną się 1 listopada i będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Będzie to piąta trasa obsługiwana przez tego przewoźnika z lotniska w Pyrzowicach. Również 1 listopada, co ogłoszono już wcześniej, ruszy połączenie do Bristolu. Ponadto przewoźnik lata z Katowic do Dublina, Londynu-Stansted i Birmingham.

2011 rok – według prognoz - będzie najlepszym w historii pyrzowickiego lotniska pod względem liczby odprawionych pasażerów. Szacunki wskazują, że obsłużonych zostanie w sumie ponad 2,5 mln osób, wobec 2,4 mln rok wcześniej. W lipcu i sierpniu lotnisko spodziewa się w sumie ponad 650 tys. pasażerów.

W pierwszym półroczu 2011 r. w Pyrzowicach odprawiono blisko 1 mln 60 tys. pasażerów. To o 3,6 proc. mniej niż w tym samym czasie zeszłego roku. Ruch czarterowy wzrósł w tym czasie o 9 proc., do ponad 230,9 tys. pasażerów.

Z lotniska w Pyrzowicach operuje czterech przewoźników regularnych: PLL LOT, Lufthansa, Wizz Air i Ryanair, a także przewoźnicy czarterowi. Ofertę uzupełniają loty czarterowe – w tym sezonie w 34 kierunkach. Lotnisko należy do krajowych liderów ruchu czarterowego - w zeszłym roku z czarterów skorzystało tu ok. 700 tys. osób, w tym roku ma być ponad 800 tys.

Port realizuje wart ok. pół miliarda zł program inwestycyjny. To m.in. rozpoczęta już budowa nowej płyty postojowej dla samolotów i dróg kołowania (za 81 mln zł), budowa nowego hangaru technicznego (za 26 mln zł) oraz przygotowywana budowa nowej drogi startowej. Ponad 157,2 mln zł na inwestycje ma pochodzić z unijnego programu "Infrastruktura i środowisko". Pozostała część pochodzi m.in. z obligacji (ponad 200 mln zł) oraz z podwyższenia o ok. 80 mln zł kapitału spółki.(PAP)

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

latanie Rayanairem - to już lepiej paralotnią do tego Mancheteru się wybrać

gosc, 2011-07-13 00:03:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE