PARTNER PORTALU
  • BGK

Jesienna integracja na wsi

  • PAP    20 września 2012 - 09:04

W pałacu w Gliśnie (Lubuskie) odbędzie się w niedzielę impreza "Jesień w Gliśnie". Jej celem jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, prezentacja tradycji i kultury ludowej regionu oraz promocja firm pracujących na rzecz rolnictwa
Jak poinformowała Wiesława Matyka z Oddziału Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubniewicach, największą atrakcją imprezy będzie turniej pod hasłem "Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wsi lubuskiej". Weźmie w nim udział siedem wsi reprezentujących poszczególne powiaty województwa lubuskiego. Drużyny będą rywalizowały w dziewięciu konkurencjach.

"Tego typu imprezy aktywizują ludność wiejską, promują miejscowych liderów, popularyzują i reklamują wsie, gminy i powiaty, ale przede wszystkim są wspaniałą zabawą" - oceniła Matyka.

Ponadto w programie imprezy zaplanowano m.in. konkurs kulinarny "Ryby słodkowodne w wiejskiej kuchni" w ramach konferencji pt. "Prezentacja Programu Operacyjnego Ryby 2012" oraz prezentację osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich i wystawę żywności wysokiej jakości.

Imprezę urozmaici wystawa drobnego inwentarza, produktów pszczelarskich, kiermasz ogrodniczy i kramy twórców ludowych. Przewidziano też występy zespołów ludowych i atrakcje dla najmłodszych. Będzie także stoisko z materiałami promującymi walory przyrodnicze Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

"Jesień w Gliśnie" to cykliczna impreza odbywająca się od kilkunastu lat na terenie XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego na skraju wsi Glisno. W jego skład wchodzi wybudowany przez Fryderyka Wilhelma von Posera pałac w stylu rokokowym i wspaniały park o powierzchni prawie 11 ha. Rezydencja nawiązuje do architektury pawilonów ogrodowych wznoszonych na terenie Saksonii i Brandenburgii w XVIII w. Od wielu lat w pałacu mieści się Ośrodek Szkoleniowy Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, który organizuje szkolenia, kursy i konferencje dla rolników i mieszkańców wsi.

Wieś Glisno położona jest w gminie Lubniewice przy drodze wojewódzkiej nr 136 (trasa Gorzów Wlkp.-Sulęcin).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.