PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest internetowa mapa wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży

  • PAP/MIW    14 lipca 2016 - 11:15
Jest internetowa mapa wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży
Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się 26 lipca. (fot. : krakow2016.com)

• Na stronie www.kdm.org.pl można znaleźć informacje o imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się w czasie ŚDM.
• Gwiazdy muzyki wystąpią m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. 
• Wydarzeń kulturalnych na taką skalę w Polsce jeszcze nie było - podkreśla kierowniczka działu komunikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.
W czasie Światowych Dni Młodzieży w całej Polsce odbywać się będzie wiele imprez: koncertów, przedstawień, rozgrywek sportowych - można je znaleźć na specjalnej mapie dostępnej w internecie.

Jak poinformowała kierowniczka działu komunikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Diana Golec, interaktywną mapę można znaleźć na stronie www.kdm.org.pl.

Podkreśliła, że w Dniach w Diecezjach weźmie udział 115 tys. młodych ludzi z ponad 180 krajów, m.in. z tak egzotycznych dla nas miejsc, jak: Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Australia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Chiny, Tajwan, RPA, Portoryko, Tanzania, Myanmar, a nawet Wyspy Samoa.

- Będzie to niezwykła okazja do wymiany kulturowej. Grupy z zagranicy zaprezentują swoje rodzime tradycje. Również Polacy podzielą się tym, co u nas najatrakcyjniejsze - zapewniła.

Jak mówiła, podczas wielkiego koncertu "Wiara, nadzieja, miłość" na warszawskiej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki; podobne widowiska odbędą się też w Katowicach i Wrocławiu. Zaprezentowany zostanie również nasz folklor - wesele łowickie i nauka regionalnych tańców to oczywiście propozycja Łowicza; w Płocku zobaczymy średniowieczne miasteczko z turniejami rycerskimi i pokazem rzemiosła dawnego. To tylko niektóre z wydarzeń planowanych podczas Dni w Diecezjach, odbywających się w całej Polsce od 20 do 25 lipca.

- Wydarzeń kulturalnych na taką skalę w Polsce jeszcze nie było - podkreśliła Golec.

Na mapie, oprócz imprez organizowanych w poszczególnych diecezjach, są również aktualności z diecezji, a także niezbędne informacje, w tym kontakty do osób koordynujących Dni w Diecezjach oraz odpowiedzialnych za kontakty z mediami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.