Jest porozumienie w sprawie Muzeum PRL-u

Krakowscy radni zaakceptowali w środę projekt umowy między gminą a Ministerstwem Kultury w sprawie wspólnego prowadzenia i finansowania Muzeum PRL-u oraz statut tej placówki. Umowa ma być podpisana w ciągu dwóch tygodni.
Jest porozumienie w sprawie Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u w Nowej Hucie jest od 1 stycznia miejską instytucją kultury (wcześniej było oddziałem warszawskiego Muzeum Historii Polski). Mieści się w należącym do gminy budynku dawnego kina „Światowid".

„Umowa z ministerstwem zostanie podpisana w ciągu dwóch tygodni. Pozwoli to na rozpoczęcie prac merytorycznych, w tym stworzenie scenariusza tej placówki muzealnej. Liczę, że założenia scenariusza będą gotowe do grudnia, a potem będą szeroko konsultowane" - powiedziała w środę wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka.

Według Sroki Muzeum PRL-u mogłoby zostać otwarte najwcześniej za trzy - cztery lata. W projekcie umowy zapisano, że w tym roku na bieżące funkcjonowanie tej placówki gmina przeznaczy 200 tys. zł, a ministerstwo 420 tys. zł, zaś w roku 2014 i kolejnych trzech latach gmina przekaże nie mniej niż 200 tys. zł rocznie, a ministerstwo nie mniej niż 1 mln zł rocznie.

Minister zobowiązuje się także do przekazania dotacji na sfinansowanie scenariusza i projektu ekspozycji stałej, a także projektu architektoniczno-budowlanego i prac budowlanych związanych z adaptacją budynku „Światowida". Umowa ma być zawarta na pięć lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kto odwiedza muzeum PRL-u!!!!!!

JodekMordka, 2013-09-17 07:45:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE