PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest porozumienie ws. stadionu Wisły

  • AW    4 lipca 2013 - 17:46
Jest porozumienie ws. stadionu Wisły

Przedstawiciele miasta oraz Wisły Kraków podpisali 4 lipca wspólne stanowisko w sprawie zasad korzystania ze stadionu miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.
Strony oświadczyły, że do 31 grudnia br. zostaną uzgodnione szczegółowe zasady korzystania ze stadionu miejskiego im. Henryka Reymana przez Wisłę Kraków, przy przyjęciu założeń, że Wisła Kraków będzie dzierżawcą części obiektu, a także będzie organizować na nim mecze w ramach rozgrywek Ekstraklasy oraz inne wydarzenia sportowe, w tym w szczególności rozgrywki pucharowe wszelkiego szczebla, mecze pokazowe, otwarte treningi.

W celu realizacji tych imprez Wisła Kraków będzie przejmować stadion w posiadanie dobę przed meczem i zwróci obiekt w ciągu doby po zakończonym spotkaniu. W imieniu gminy stadionem zarządzać będzie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ponadto ZIS, przy wsparciu i współdziałaniu Wisły Kraków, będzie czynić starania o pozyskanie sponsora strategicznego stadionu w zamian za przekazanie prawa do jego nazwy, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami.

Strony zobowiązały się też, że dołożą wszelkich starań, by ożywić działalność sportową i kulturalną na tym stadionie.

Zasady naliczania stałych opłat ponoszonych przez klub oraz określenie przedmiotu dzierżawy z podziałem na część, która będzie znajdować się w ciągłym posiadaniu Klubu oraz część dzierżawioną okazjonalnie w związku z organizacją imprez sportowych zostanie ustalona w wypracowanej do końca bieżącego roku umowie dzierżawy.

Dodatkowo Wisła Kraków oświadczyła, iż podjęła stosowne kroki prawne mające na celu doprowadzenie do rozwiązania łączącej ją obecnie z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie umowy dzierżawy przedmiotowego obiektu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.