PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest pozwolenie na budowę opolskiego odcinka gazociągu z Wrocławia do Zdzieszowic

  • PAP/JS    13 stycznia 2017 - 20:42
Jest pozwolenie na budowę opolskiego odcinka gazociągu z Wrocławia do Zdzieszowic
Decyzja wojewody umożliwia budowę gazociągu będącego częścią korytarza gazowego Północ-Południe, umożliwiającego przesył gazu np. z terminalu w Świnoujściu do odbiorców na Górnym Śląsku (fot. sxc.hu)

• Wojewoda opolski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę opolskiego odcinka gazociągu Wrocław-Zdzieszowice.
• Koszt budowy tego odcinka szacowany jest na 1,5 mld złotych.




Decyzja wojewody umożliwia budowę gazociągu będącego częścią korytarza gazowego Północ-Południe, umożliwiającego przesył gazu np. z terminalu w Świnoujściu do odbiorców na Górnym Śląsku.

Opolski odcinek Zdzieszowice-Brzeg mierzy 84 km i przechodzi przez ponad dwa tysiące nieruchomości. Koszt jego budowy szacowany jest na półtora miliarda złotych, z czego 340 mln to środki z Unii Europejskiej.

Pozwolenie na budowę otrzymał Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. Po wyborze wykonawcy budowa powinna zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch lat. Zdaniem wojewody Adriana Czubaka, rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach "Korytarza Gazowego Północ-Południe", w połączeniu z nowymi szlakami energetycznymi z Litwą, Słowacją i Czechami wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (1)

  • bezprzewodoweczujniki.pl, 2017-01-14 17:09:21

    Warto zadbać o system do monitoringu konstrukcji rurociągu, jak monitoring przechyłu i przemieszczenia konstrukcji z wykorzystaniem bezprzewodowych czujników